تعداد بازدید: ۱۰۸
کد خبر: ۱۷۸۱۳
تاریخ انتشار: ۰۱ شهريور ۱۴۰۲ - ۰۷:۱۰ - 2023 23 August
این خبر را رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس اعلام کرده و گفته: با پیگیری انجام شده، مصوبه کمیسیون آموزش تحقیقات مجلس در ارتباط با ادغام دانشگاه پیام‌نور با سایر دانشگاه‌های کشور، از دستور کار مجلس شورای اسلامی خارج شد. 

در همین رابطه، رئیس دانشگاه پیا‌م نور نی‌ریز هم گفت: «پیش از این و در برنامه هفتم توسعه، ۵ نماینده مجلس موظف شدند که قسمت آموزش برنامه توسعه کشور را نگارش کنند. در قسمتی که مربوط به دانشگاه‌ها بود، آن‌ها تبصره‌ای را گنجانده بودند که بر پایه نظر خودشان، دانشگاه پیام نور را در فنی‌حرفه‌ای‌ها و فرهنگیان ادغام کنند.»

صداقت افزود: «بعد که تبصره بیرون آمد، دانشگاه پیام نور هم پیگیری کرد. سپس این تبصره به کمیسیون تلفیق رفت که اگر ۴۰ نماینده آنجا هم تأیید می‌کردند، به صحن می‌آمد و اگر رأی می‌آورد، این اتفاق می‌افتاد. خوشبختانه در کمیسیون تلفیق، بدون رأی‌گیری از دستور کار خارج شد.»

وی گفت: «الان هم در دفترچه‌های انتخاب رشته، علاوه بر رشته‌های قبلی رشته جدید آموزش زبان انگلیسی نیز اضافه و ثبت‌نام از روز ٣١ اَمرداد آغاز شده است.»
نوشتنی است در تیرماه امسال نیز رئیس دانشگاه پیام‌نور کشور، از منتفی شدن تجمیع دانشگاه‌های پیام نور خبر داده بود.

تقی‌زاده گفته بود: «با جلسات متعددی که برگزار شد، به این نتیجه رسیدیم که مأموریت این دانشگاه را هیچ دانشگاهی نمی‌تواند انجام دهد و اگر این اتفاق بیفتد، بسیاری از دانشجویان فرصت تحصیل را از دست می‌دهند.»

نظر شما
حروفي را كه در تصوير مي‌بينيد عينا در فيلد مقابلش وارد كنيد
پربازدیدها