تعداد بازدید: ۲۰۲
کد خبر: ۱۷۵۲۲
تاریخ انتشار: ۰۳ مرداد ۱۴۰۲ - ۱۴:۰۱ - 2023 25 July
ادامه ساخت روگذر و احداث دیواره غربی آن باعث می‌شود فروشگاه‌های ابتدای بولوار امام رضا به مدت حداقل سه ماه تعطیل شوند.
author
روزنامه نگار: عابد نعمتی

این موضوع در جلسه شورای ترافیک این هفته مطرح شد و قرار است بر پایه طرح ترافیکی که پیمانکار ارائه داده، یک مسیر انحرافی و میانبر برای عبور و مرور خودروها در نظر گرفته شود.

شجاعی مسئول دفتر فنی سیویل‌تونل (پیمانکار) گفت: «با آغاز عملیات ساخت دیوار، جاده بسیار باریک می‌شود و عملاً امکان تردد خودروها وجود ندارد. طرحی داریم که خودروها از مسیر دارالرحمه دور می‌زنند و بعد از مسجد فاطمه زهرا بیرون می‌آیند. پیشنهاد ما این است که مغازه‌داران درِ مغازه‌شان را از پشت باز کنند؛ چون بتن‌ریزی این قسمت حدود سه ماه طول می‌کشد و حتی بعد از اتمام پروژه هم بهتر است مسیر تردد و ترافیک از همین سمت دارالرحمه باشد؛ چرا که مسیر کنار مغازه‌ها بسیار باریک می‌شود.»

تعطیلی چند ماهه مغازه‌های سر جاده برای ادامه ساخت روگذر نی‌ریز 

فرماندار نی‌ریز در این باره گفت: «اداره‌های صمت و راه و شهرسازی باید با مغازه‌داران جلسه داشته باشند و آنها را توجیه کنند و دقیق به آنها بگویند قرار است کار چقدر طول بکشد. نباید قول بی‌مورد به آنها بدهید و عملاً باید پاسخگوی کسب و کار آنها باشید. کمک‌هایی را که می‌توانید در این زمینه انجام دهید، بیان کنید. نباید همین طور بدون مقدمه مسیر را مسدود کرد و آنها را از نان خوردن انداخت. هرچند برای آینده و پس از اتمام طرح، مسئله حل و راه و شهرسازی موظف شده به آنها زمین معوض بدهد.»

در ادامه و دو روز بعد از این جلسه، جمعی از این مغازه‌داران در فرمانداری حاضر شدند و خواسته‌های خود را مطرح کردند. میرزایی معاون فرماندار نیز مجموع خواسته‌ها و پیشنهادات را به اداره کل راه و شهرسازی استان فرستاد تا واحد حقوقی این اداره کل در این زمینه تعیین تکلیف کند.

آخرین اخبار در این باره، در هفته‌نامه نی‌ریزان فارس به چاپ می‌رسد.

نظر شما
حروفي را كه در تصوير مي‌بينيد عينا در فيلد مقابلش وارد كنيد
پربازدیدها