تعداد بازدید: ۱۰۱
کد خبر: ۱۷۴۴۳
تاریخ انتشار: ۲۶ تير ۱۴۰۲ - ۱۰:۰۶ - 2023 17 July
دولت آلمان در حال بررسی طرحی برای ممنوعیت استعمال دخانیات در خودرو‌هایی است که کودکان یا زنان باردار را با خود حمل می‌کنند.
نویسنده : یورونیوز

به گفته مسئولان وزارت بهداشت آلمان، پیش‌نویس این طرح قرار است همزمان با لایحه‌ای که دولت آلمان برای قانونی کردن مصرف ماری‌جوانا در دست تدوین و تهیه دارد، به پارلمان ارائه شود.

وزیر بهداشت آلمان با انتشار توییتی تأکید کرد: «کودکان و زنان باردار به حمایت بهتر در جامعه نیاز دارند.» کارل لوترباخ با تاکید بر خطر بالقوه آسیب‌های جبران ناپذیر در صورت استعمال غیرفعال دخانیات افزود:

«ممنوعیت استعمال دخانیات در خودرو هنگام سفر یک ضرورت است، این ممنوعیت باید زودتر اعمال می‌شد.»

انجمن حرفه‌ای پزشکان کودکان و نوجوانان آلمان حتی به این سطح از ممنوعیت استعمال دخانیات در مکان‌های سربسته نیز قانع نیست و بر فراتر از آن تاکید دارد.

سخنگوی این انجمن روز شنبه به روزنامه بیلد گفت: «ممنوع کردن سیگار در خانه ضروری است». مسئول انجمن حرفه‌ای پزشکان کودکان و نوجوانان معتقد است که این ممنوعیت بویژه باید در چهار دیواری خانه‌ها نیز اعمال شود، زیرا کودکان بیشترین آسیب را از استعمال غیرفعال دخانیات متحمل می‌شوند.

گفتنی است که سیگار کشیدن در خودرو حامل افراد زیر سن قانونی در فرانسه نیز ممنوع است و افرادی که این قانون را رعایت نکنند تا ۷۵۰ یورو جریمه خواهند شد. در برخی از دیگر کشورها، چون استرالیا، آفریقای جنوبی و امارات عربی متحده و نیز برخی ایالت‌های آمریکا نیز سیگار کشیدن در داخل خودرو در حضور کودکان ممنوع است.

نظر شما
حروفي را كه در تصوير مي‌بينيد عينا در فيلد مقابلش وارد كنيد
پربازدیدها