تعداد بازدید: ۱۸۴
کد خبر: ۱۷۴۴۱
تاریخ انتشار: ۲۶ تير ۱۴۰۲ - ۱۰:۰۲ - 2023 17 July
داستان خارق‌العاده این مرد زمانی آغاز شد که در پایان جنگ ویتنام در سال ۱۹۷۲ از تمدن گریخت، زمانی که فرود یک بمب آمریکایی، مادر و دو خواهر و برادرش را کشت.
نویسنده : فرادید

هو ون لانگ (Ho Van Lang) پس از جنگ و فرار از تمدن به همراه پدرش، به مدت ۴۳ سال در اعماق جنگل‌های منطقه تای ترا در استان کوانگ نگای ویتنام زندگی کرد. او که هیچ تصوری از وجود زنان نداشت، تنها هشت سال پس از شروع زندگی مدرن و خوردن غذا‌های فرآوری شده و الکل در ۵۲ سالگی از دنیا رفت.

لانگ به همراه برادرش تری و پدرش در جنگل ساکن شدند؛ پناهگاهی برای خود ساختند، از عسل، میوه و موجودات جنگلی تغذیه می‌کردند و از پس مشکلات برمی‌آمدند.

آلوارو سرزو، عکاسی که در سال ۲۰۱۵ این خانواده را پیدا کرد و بعد با لانگ دوست شد، گفت: «آن‌ها همیشه وقتی مردم را از دور می‌دیدند فرار می‌کردند.»

لانگ که بعد از آن همه سال ایده‌ای از پایان جنگ در کشورش نداشت، از بازگشت به تمدن می‌ترسید. اما سرانجام در سال ۲۰۱۵ با تشویق برادر بزرگترش و بیماری پدر به روستای کوچکی نقل مکان کرد و تلاش می‌کرد خود را با زندگی جدید وفق دهد.

وقتی از او پرسیده شد که آیا در تمام آن سال‌ها می‌دانست «زن» چیست، لانگ گفت که پدرش هرگز برایش توضیح نداده بود، اما از وقتی به روستا آمده زن‌ها را دیده است.

سرزو در آن زمان گفته بود: «تعجب آورتر این است که امروز، باوجود اینکه او قادر به تشخیص زن و مرد است، هنوز تفاوت اساسی بین آن‌ها را نمی‌داند. می‌توانم ثابت کنم که لانگ هرگز حداقل میزان میل جنسی را هم نداشته و غریزه تولیدمثل او هرگز در هیچ‌یک از جنبه‌های مختلف خود را نشان نداده است.»

برادرش او را به عنوان «کودکی در بدن یک مرد» توصیف می‌کرد و معتقد بود لانگ بسیاری از مفاهیم اساسی اجتماعی را درک نمی‌کند، زیرا تمام زندگی خود را در جنگل گذرانده است.

او پیش‌تر گفته بود: «اگر از لانگ می‌خواستم کسی را بزند، این کار را به شدیدترین شکل ممکن انجام می‌داد. تفاوت بین خوب و بد را نمی‌داند. لانگ یک کودک است. او هیچ چیز نمی‌داند. بیشتر مردم خوب یا بد را در زندگی می‌دانند، اما برادر من نمی‌داند.»

لانگ در ابتدا برای سازگاری با فرهنگ روستا بسیار در تقلا بود، اما بعد سرزو مدعی شد که با خوشحالی با زندگی جدید خود سازگار شده است. او گفته بود: «لانگ احتمالاً شایان ستایش‌ترین انسانی است که من در زندگی‌ام دیدم، او فقط فرق بین خوب و بد را نمی‌داند.»

در نهایت تارزان دنیای واقعی در سال ۲۰۲۱ در ۵۲ سالگی و تنها هشت سال پس از بازگشت به تمدن بر اثر ابتلا به سرطان کبد درگذشت.

سرزو پس از این اتفاق گفت که معتقد است مرگ لانگ به دلیل رژیم غذایی نامناسب و استرس‌های جامعه مدرن تسریع شده است. او گفت که لانگ شروع به خوردن غذا‌های فرآوری شده و حتی گاهی اوقات نوشیدن الکل کرده بود.

تارزان دنیای واقعیتمام زندگی اش در جنگل بود و از وجود زنان خبر نداشت!

نظر شما
حروفي را كه در تصوير مي‌بينيد عينا در فيلد مقابلش وارد كنيد
پربازدیدها