تعداد بازدید: ۱۹۳
کد خبر: ۱۷۳۹۱
تاریخ انتشار: ۲۵ تير ۱۴۰۲ - ۰۷:۴۴ - 2023 16 July
یک هفته پیش وقتی شاطر‌های نی‌ریزی کرکره نانوایی‌ها را بالا زدند و خواستند اولین مشتری را رد کنند، به ناگاه دیدند قیمت‌ها بین ۳۰ تا ۵۰ درصد افزایش داشته است.

در حالی که نه از قبل به آن‌ها اعلام شده بود و نه حتی مسئولان شهرستان از جمله جهاد کشاورزی و اتحادیه خبازان اطلاع داشتند.

بر این اساس، قیمت نان سنگک از ۲۰۰۰ به ۲۶۵۰، نان لواش از۴۵۰ به ۶۵۰، بربری از ۱۲۵۰ به ۱۶۵۰ و نان تافتون از ۹۰۰ به ۱۳۵۰ تومان افزایش یافت.

پورپاریزی رئیس اتحادیه خبازان نی‌ریز گفت: «به صورت سیستماتیک و در سطح کلان کشوری است که به صورت پلکانی در بعضی استان‌ها شروع شده است.

ضمن این که از سال ۱۴۰۰ افزایش قیمت نداشته‌ایم.»

در همین خصوص خبرگزاری فارس نوشت:

قیمت نان در استان فارس افزایش یافت
مدیرکل غله استان فارس از افزایش حدود ۳۰ درصدی نرخ انواع نان در این استان با مصوبه شورای آرد و نان خبر داد.

به گزارش خبرگزاری فارس از شیراز، نان به‌عنوان قوت غالب بیشتر مردم اخیراً با چالش‌هایی مواجه شده بود.

هوشمند شدن توزیع آرد از طریق سامانه کشوری نانی‌نو سبب شد ضمن افزایش مصرف، با کاهش پخت نان و بعضاً کاهش ساعت کار برخی نانوایی‌ها و یا تعطیلی آن‌ها در برخی روز‌ها روبرو باشیم.

در ادامه این اتفاق، در نهایت افزایش قیمت نان را در شهر شیراز و استان فارس طی روز‌های اخیر شاهد بودیم.

مدیرکل غله استان فارس خبر افزایش نرخ نان را تأیید کرد و گفت: به دلیل آن که مدت طولانی افزایش قیمت نان را نداشتیم و مزد کارگر در این فاصله افزایش قابل توجهی داشت، درشورای آرد و نان مجوز افزایش قیمت نان داده شد.

مهدی جمالی در پاسخ به خبرنگار فارس گفت: این افزایش حدود ۳۰ در‌صد بر روی انواع نان لحاظ شده است و با این افزایش، نان در استان فارس معادل قیمت در استان‌هایی مثل اصفهان و یزد شد.

بر پایه آمار جدید، نان سنگک از ۲ هزار تومان به ۲۶۵۰، بربری از ۱۲۵۰ به ۱۶۵۰، لواش نوع یک از ۴۵۰ به ۶۵۰، لواش نوع ۲ از ۴۵۰ به ۷۰۰، سنگک کیلویی از ۴۰۰۰ به ۵۵۰۰، تافتون از ۵۵۰ به ۹۰۰، تافتون ۲ از ۷۰۰ به ۱۱۰۰ تومان افزایش یافته و نان تیری فعلاً بدون تغییر است.

نظر شما
حروفي را كه در تصوير مي‌بينيد عينا در فيلد مقابلش وارد كنيد
پربازدیدها