تعداد بازدید: ۱۱۷
کد خبر: ۱۷۱۷۳
تاریخ انتشار: ۰۵ تير ۱۴۰۲ - ۱۴:۳۴ - 2023 26 June
آیت الله مظاهری خواستۀ اسلام و مطالبۀ دین را توجّه به همۀ ابعاد زندگی مردم اعمّ از نیاز‌های اقتصادی و معیشتی و نیاز‌های فرهنگی و اجتماعی دانسته و گفت: اگر به مسائل فرهنگی نظیر حجاب باید توجّه شود، به گرفتاری‌های معیشتی و سایر سختی‌ها و گرفتاری‌های مردم نیز باید توجّه کافی و وافی مبذول گردد.
رئیس حوزه علمیه اصفهان گفت: اگر به مسائل فرهنگی نظیر حجاب باید توجّه شود، به گرفتاری‌های معیشتی و سایر سختی‌ها و گرفتاری‌های مردم نیز باید توجّه کافی و وافی شود.
 
به گزارش شفقنا، رئیس کل، دادستان و معاونین دادگستری استان اصفهان صبح امروز با آیت الله العظمی مظاهری دیدار کردند.
 
در این دیدار که به مناسبت هفتۀ قوۀ قضاییه برگزار شد، آیت‌الله مظاهری با گرامیداشت یاد و نام شهید آیت الله بهشتی، از ایشان به عنوان شخصیّتی برجسته و افتخارآمیز و نیز اسوه‌ای کامل در خدمت به مردم یاد کرده و افزود: شهید بهشتی یکی از یاران نزدیک امام راحل بود و اهداف عالیه‌ای را در دستگاه قضایی دنبال می‌نمود.
 
وی شناخت شخصیّت، راه و اهداف شهید بهشتی را برای مسئولان قضایی و سایر مسئولان کشور، امری لازم برشمرده و تأکید کرد: بزرگداشت حقیقی شهید بهشتی در گرو دنبال کردن و اجرای خواسته‌ها و آرمان‌های آن شهید بزرگوار است.
 
آیت‌الله مظاهری با اشاره به حساسیّت و اهمیّت مسئولیّت در دستگاه قضایی، تلاش برای باز کردن گره‌های مشکلات مردم و جلب رضایت آنان را وظیفه‌ای بزرگ دانست و خاطرنشان کرد: امروز بالاترین ارزش‌ها، خدمت به مردم و تأمین رضایت آنهاست و اگر می‌خواهیم اسلام و جمهوری اسلامی در صحنۀ اجتماع، جامۀ عمل بپوشد باید وظیفۀ خدمت به ملّت و جلب رضایت آنان را به طور کامل و صحیح به انجام رسانیم.
 
وی خواستۀ اسلام و مطالبۀ دین را توجّه به همۀ ابعاد زندگی مردم اعمّ از نیاز‌های اقتصادی و معیشتی و نیاز‌های فرهنگی و اجتماعی دانسته و گفت: اگر به مسائل فرهنگی نظیر حجاب باید توجّه شود، به گرفتاری‌های معیشتی و سایر سختی‌ها و گرفتاری‌های مردم نیز باید توجّه کافی و وافی مبذول گردد.
 
وی امید را عاملی راه‌گشا در تضمین حرکت به سوی رشد دانست و تأکید کرد: با وجود همۀ مشکلات و معضلات گوناگون، نباید از اصلاح امور و سامان یافتن مشکلات ناامید و مأیوس شد بلکه باید با تلاش بیشتر و دقّت و جدّیتِ صادقانه، به دنبال خدمت به مردم و باز کردن گره‌های آنان باشیم و بدانیم که در این صورت، هم روح شهید بهشتی و سایر شهدای انقلاب اسلامی را شاد و امیدوار کرده‌ایم و هم دعای حضرت ولیّ‌عصر «ارواحنافداه» را برای خود تأمین خواهیم نمود. در ابتدای این دیدار، حجت‌الاسلام والمسلمین جعفری، گزارشی کوتاه از عملکرد و مشکلات دستگاه قضایی در استان اصفهان ارائه کرد.
نظر شما
حروفي را كه در تصوير مي‌بينيد عينا در فيلد مقابلش وارد كنيد
پربازدیدها