تعداد بازدید: ۷۲
کد خبر: ۱۶۹۳۶
تاریخ انتشار: ۱۳ خرداد ۱۴۰۲ - ۲۰:۳۴ - 2023 03 June
آداب معاشرت
در شماره پیش به برخی نکات در آداب لباس پوشیدن مردان در مراسم رسمی اشاره کردیم. در این شماره بقیه نکات را می‌خوانید:

- مراسم و موقعیت‌های رسمی جای استفاده از دستمال گردن، پاپیون، جلیقه و سنجاق کراوات نیست!

- پیراهن‌هایی که برای زیر کت وشلوار استفاده می‌کنید باید ساده، روشن و بدون نقش و نگار شلوغ باشد. یعنی از رنگ‌های روشن نظیر سفید و آبی کمرنگ استفاده کنید.

- نباید هیچوقت از پیراهن آستین کوتاه برای زیر کت و شلوار رسمی استفاده کنید.

- همیشه باید پیراهنی اندازه و مناسب بپوشید. شانه‌های پیراهن نباید افتاده باشد و در ناحیۀ شکم و کمر هم نباید پیراهن‌تان چین بخورد.

- قد پیراهن‌های مردانۀ رسمی را معمولاً بلند می‌گیرند تا به‌راحتی داخل شلوار جای بگیرند. اگر دوست دارید پیراهن‌تان را روی شلوار بگذارید، باید به سراغ پیراهن‌هایی با قد کوتاه‌تر بروید. یادتان باشد که گذاشتن پیراهن روی شلوارِ پارچه‌ای رسمی حتی برای پیراهن‌هایی با قد کوتاه هم ایده اشتباه و نامناسبی است.

- اگر دوست دارید دکمه‌های بالایی پیراهن را باز بگذارید، باید از زیرپوش‌هایی با یقه هفت استفاده کنید. در این صورت، زیرپیراهنی از زیر لباس‌تان مشخص نمی‌شود.

- یقه‌های صاف و آهارزده برای داشتن تیپ شیک و رسمی ضروری‌اند. به همین خاطر می‌توانید از وسایل مخصوص یقه استفاده کنید تا آن‌ها را صاف و بدون چروک نشان بدهید. یک تکه شی‌ء پلاستیکی که زیر نوک یقه قرار می‌گیرد به آن کمک می‌کند تا درست و صاف بایستد. پیراهن‌هایتان را بهتر است به خشک‌شویی بدهید و آن‌ها را در ماشین لباس شویی نشویید. به این ترتیب، پیراهن‌ها تمیزتر خواهند شد و یقه‌هایی صاف‌تر و زیباتر خواهند داشت.

- در صورتی که کت و شلوارتان خط‌دار است پیراهن را حتماً ساده انتخاب کنید و اگر کت و شلوار مشکی پوشیدید صرفاً از رنگ سفید برای پیراهن استفاده شود.

- شلوار‌های گشاد با قدی بلند و چند لایه چین در ناحیه دم‌پای شلوار باعث می‌شود شلخته و کوتاه‌قد به نظر برسید. البته برخی معتقدند که یک لایه چین در قسمت دم‌پای شلوار مطلوب است، ولی این مورد هم مناسب نیست و در دنیای مد کنونی جایی ندارد. بهترین اندازه برای قد شلوار، حالتی است که دم‌پای آن کمی بالاتر از کفش می‌ایستد.

- پوشیدن شلوار کتان و رنگی در مجالس رسمی توصیه نمی‌شود. شلوار‌های پارچه‌ای مشکی و سرمه‌ای به عنوان بهترین گزینه برای مجالس رسمی است. شلوار شما در چنین مجالسی نباید پیلی و چین داشته باشد.

ادامه دارد

نظر شما
حروفي را كه در تصوير مي‌بينيد عينا در فيلد مقابلش وارد كنيد
پربازدیدها