تعداد بازدید: ۳۲۱
کد خبر: ۱۶۸۹۶
تاریخ انتشار: ۱۳ خرداد ۱۴۰۲ - ۲۲:۰۰ - 2023 03 June
با کالابرگ الکترونیکی به قیمت شهریور ۱۴۰۰ می‌توانید خرید کنید.

رئیس اداره تعاون، کار و رفاه اجتماعی با بیان این خبر گفت: از این هفته فروشگاه‌های بزرگ شهرستان و همچنین فروشگاه‌هایی در بخش‌های مختلف به این سامانه وصل شده‌اند.

کمالی در توضیح این طرح گفت: طرح کالابرگ الکترونیک برای همه یارانه‌بگیران فعال شده و آنها می‌توانند ۱۰قلم کالای مشمول این طرح را با پشتوانه اعتبار یارانه، به قیمت شهریور۱۴۰۰ خریداری کنند.
همچنین دولت پیشنهاد جذابی برای دهک‌های کم‌درآمد روی میز گذاشته و می‌خواهد در صورت استفاده این خانوارها از کالابرگ الکترونیک، ۲۰درصد یارانه آنها را بالا ببرد.‌

در این میان، شرایط برای افرادی که به هر دلیل خواستار استفاده از کالابرگ نباشند، هیچ تغییری نمی‌کند و آنها همچنان در بیستم هر ماه یارانه نقدی خود را دریافت خواهند کرد و افرادی که از طرح کالابرگ نیز استفاده کنند، هر میزان از اعتبارشان که بدون استفاده بماند طبق روال قبل به‌صورت نقدی دریافت خواهند کرد.‌

یارانه‌بگیران در طرح کالابرگ می‌توانند از یک‌ماه قبل از پرداخت یارانه نقدی، از طریق اعتبار یارانه نسبت به خرید ۱۰قلم کالای اساسی شامل شیر، پنیر، ماست، روغن، برنج، مرغ، تخم‌مرغ، ماکارونی، قندوشکر اقدام کنند و حتی به‌ازای کل اعتبار خود، فقط یکی از این کالاها را در حجم بالاتر از سهمیه بخرند.

در طرح کالابرگ الکترونیک، دولت متعهد است که ۱۰قلم کالای اساسی تنظیم بازاری را بر پایه قیمت‌های شهریور۱۴۰۰ برای خانوارهای یارانه‌بگیر تأمین کند و مابقی قیمت کالا را حتی اگر افزایش پیدا کند، متقبل شود.

مثلاً یک‌کیلو تخم‌مرغ در شهریور۱۴۰۰ فقط ۱۵هزار تومان قیمت داشته و در زمان اجرای طرح کالابرگ(بهمن ۱۴۰۱) قیمت مصوب آن به ۴۷ هزار و ۲۰۰تومان رسیده بود و الان به ۵۶هزار تومان افزایش یافته است.

خانوارهای یارانه‌بگیر می‌توانند یک‌کیلو تخم‌مرغ را با پرداخت ۱۵هزار تومان از فروشگاه‌های طرف قرارداد طرح خریداری کنند و دولت باید مابقی قیمت تا سقف ۴۷هزار و ۲۰۰تومان را از محل اعتبار یارانه کسر کند و مازاد بر آن، که ناشی از افزایش قیمت بوده است، خود بپردازد.

کمالی در ارتباط با عضویت فروشگاه‌های متقاضی در این طرح گفت: واحدهای صنفی خواربار، سوپر مارکت، لبنیات، مرغ و پروتئین که دارای پروانه کسب معتبر می‌باشند با توجه به آغاز اجرای طرح ملی کالابرگ الکترونیک در کل کشور شبکه ملی اعتبار(شما)، با مراجعه به نرم افزار بازار و مایکت نسبت به نصب اپلیکشن «شما» اقدام و در قسمت ثبت‌نام پنل مشخصات واحد صنفی را ثبت نمایند.

خرید ده قلم کالای اساسی به جای یارانه نقدی (اختیاری ) فقط از طریق اپلیکشن فوق امکان‌پذیر می‌باشد.

نظر شما
حروفي را كه در تصوير مي‌بينيد عينا در فيلد مقابلش وارد كنيد
پربازدیدها