تعداد بازدید: ۱۵۶
کد خبر: ۱۶۵۸۸
تاریخ انتشار: ۰۹ ارديبهشت ۱۴۰۲ - ۱۰:۴۹ - 2023 29 April

امام جمعه موقت نی‌ریز رأی مردم را حق‌الناس خواند و از شورای شهر خواست که به فکر حل مشکلات آن‌ها باشند.

حجت‌الاسلام عقیل شفیعی در خطبه‌های نماز جمعه ۸ اردی‌بهشت، در پیش بودن روز شورا‌ها را تبریک گفت و اظهار داشت: «شورا بر مبنای یک بنای عقلانی و شرعی به پا شده است و در قرآن هم سوره‌ای به نام شورا داریم و خدا برای جلوگیری از استبداد رأی به آن امر کرده است.»

وی افزود: «در جمهوری اسلامی نیز بعد از ۲۰ سال کار شورا‌ها شروع شد که مردم باید ثمره آن را احساس کنند. رأی مردم حق‌الناس است. مردم شما را به عنوان نماینده خود انتخاب کرده‌اند تا کارهایشان حل و فصل و مشکلات شهر حل گردد؛ نه این که خدای ناکرده در اختلافات این چنینی سپری شود.»

خطیب جمعه نی‌ریز گفت: «باید با بزرگان شهر و صاحبان اندیشه مشورت کنید تا آنچه رضای خدا و عامل پیشرفت شهر و مطالبات مردم است انجام گیرد. ان‌شاءا... که در زمان باقیمانده اتفاقات بهتری در شورای شهر رقم بخورد و مردم رضایت پیدا کنند.»

حجت‌الاسلام شفیعی به روز ملی خلیج فارس اشاره کرد و عنوان داشت: «این روز به مناسبت خروج پرتغالی‌ها از تنگه هرمز نامگذاری شده است. بزرگان زیادی زحمت کشیدند تا سلطه اجانب را از این مملکت بردارند. روز خلیج فارس یک نام نیست؛ یک تاریخ، سرگذشت و درس است. خلیج فارس نامی است که تا ابد باقی خواهد ماند.»

وی سالروز آغاز عملیات بیت‌المقدس را گرامی داشت و با اشاره به روز جهانی کار و کارگر گفت: «چرخ جامعه به دست کارگران می‌چرخد. در سال مهار تورم و رشد تولید، قطعاً همین کارگران می‌توانند تأثیر زیادی بگذارند. مقام معظم رهبری فرمودند: این قشر جزو وفادارترین اقشار به نظام هستند. این‌ها صاحب انقلابند. قدر آن‌ها باید دانسته و مطالباتشان باید دیده شود. آن‌ها سزاوار بهترین‌ها هستند.»

امام جمعه موقت نی‌ریز، در جایی دیگر سالروز شهادت آیت‌ا... مطهری و روز معلم را گرامی داشت و گفت: «آیت‌ا... مطهری ثمره عمر امام (ره) بود. اولین معلم عالم، خدا و معلمی شغل انبیاست. معلمان نباید دغدغه‌ای جز آموزش داشته باشند.»

نظر شما
حروفي را كه در تصوير مي‌بينيد عينا در فيلد مقابلش وارد كنيد
پربازدیدها