تعداد بازدید: ۳۲
کد خبر: ۱۶۰۶۵
تاریخ انتشار: ۰۶ اسفند ۱۴۰۱ - ۲۱:۰۲ - 2023 25 February

مقابله با عفونت‌ها با سیر
سیر خام دارای خواص آنتی‌بیوتیک طبیعی است که بیشتر از ترکیبی به نام آلیسین سرچشمه می‌گیرد. این ترکیب خواصی شبیه به پنی‌سیلین ارائه می‌کند. در همین راستا، مصرف دو تا چهار حبه سیر خام خرد شده یا ۶۰۰ تا  ۱۲۰۰ میلی‌گرم عصاره سیر کهنه توصیه شده است.

مقابله با عفونت‌ها با سرکه سیب
غرغره کردن سرکه سیب رقیق شده در آب گرم، یک روش طبیعی برای مقابله با گلودرد میکروبی است. شما می‌توانید یک تا سه قاشق چایخوری سرکه سیب را در یک لیوان آب رقیق کنید. همچنین، شما می‌توانید این محلول رقیق شده را طی روز جرعه جرعه بنوشید.

مقابله با عفونت‌ها با پروبیوتیک‌ها  
عفونت‌های مخمری واژن هر ساله میلیون‌ها زن را تحت تأثیر قرار می‌دهد و به نظر می‌رسد پروبیوتیک‌ها می‌توانند به درمان مؤثر عفونت‌های مخمری کمک کنند.

در شرایطی که مدارک چندانی مبنی بر این که دریافت پروبیوتیک‌ها از طریق مصرف ماست می‌تواند تغییرات مثبتی ایجاد کند یا خیر وجود ندارند، یک مطالعه در ایتالیا نشان داد که وارد کردن یک قرص پروبیوتیک به صورت مستقیم در واژن به کاهش ۸۷ درصدی در عفونت‌ها کمک کرده است. البته این کار باید حتماً با نظر پزشک انجام شود.

مقابله با عفونت‌ها با ویتامین C
عفونت‌های دستگاه ادراری بسیار شایع هستند و می‌توانند موجب الگو‌های دفع ادرار نامنظم و همچنین احساس درد و ناراحتی هنگام دفع ادرار شوند. خوشبختانه، خوردن آب فراوان و ویتامین C می‌تواند به بهبود یک عفونت دستگاه ادراری کمک کند. افزایش خوردن آب در وهله نخست به دفع باکتری‌های مشکل‌ساز کمک می‌کند. افزایش دریافت ویتامین C نیز ادرار را اسیدی‌تر ساخته و از رشد باکتری‌ها، چه به یک عفونت مبتلا باشید یا خیر، جلوگیری می‌کند. از منابع غذایی خوب برای ویتامین C می‌توان به میوه‌های خانواده مرکبات، فلفل دلمه‌ای قرمز و کلم بروکلی اشاره کرد.

نظر شما
حروفي را كه در تصوير مي‌بينيد عينا در فيلد مقابلش وارد كنيد
پربازدیدها