تعداد بازدید: ۳۰
کد خبر: ۱۵۹۱۶
تاریخ انتشار: ۲۳ بهمن ۱۴۰۱ - ۱۲:۲۱ - 2023 12 February
نویسنده : سمیه نظری، نی‌ریزان فارس:

امام جمعه نی‌ریز از مسئولان خواست تا موانع تولید را از سر راه بردارند و از بنگاه های کوچک و بزرگ حمایت کنند.

حجت‌الاسلام والمسلمین سیدمحمود حسینی در خطبه‌های نماز جمعه 14 بهمن‌ماه به موضوع رفع تحریم از نظر مقام معظم رهبری اشاره کرد و گفت: «در روزهای گذشته دوباره تحریم شدیم. ما باید خودمان دنبال رفع تحریم و خنثی سازی آن باشیم و راه آن تولید داخلی، اقتصاد مقاومتی و اقتصاد درون‌زا است‌ باید روی اینها متمرکز شویم و به این سمت پیش برویم. دولتمردان نیز باید از تولیدات داخلی حمایت کنند. چه بنگاه‌های کوچک و چه بنگاه‌های بزرگ باید حمایت شوند و موانع تولید از سر راه آنها برداشته شود.»

حجت‌الاسلام والمسلمین حسینی در جایی دیگرگفت: «نظر بعضی‌‌ها در اقتصاد این است حالا که پولی به دست آمده، با ‌آن ‌گره‌ای را باز کنیم. اما نظر حضرت آقا این نیست و توصیه و توجه ایشان به زیرساخت‌هاست. اگر شما بودجه‌ای را از طریق فروش اموال به دست آورده‌اید، باید خرج زیرساخت‌ها کنید. چون این‌ حق همه مردم است؛ تنها برای مردم امروز نیست و ما مسئولیم که به فکر مردم و نسل آینده نیز باشیم.»

وی اشاره‌ای نیز به ایام اعتکاف کرد و گفت: «اعتکاف،‌ارتباط با خدا و پالایش روح و تهذیب نفس است. خلوت کردن با خدا در همه حالات خوب است، به ما آرامش می‌دهد و اضطراب‌ها را از بین می‌برد و در نهایت انسان به مرحله‌ای می‌رسد که هیچ حزن، اندوه و ترسی جز خدا و روز قیامتش ندارد.»

همچنین جمعیت هلال احمر شهرستان نی ریز در حاشیه مراسم نماز جمعه اقدام به جمع آوری کمکهای مردمی برای حادثه دیدگان زلزله خوی کرد.

نظر شما
حروفي را كه در تصوير مي‌بينيد عينا در فيلد مقابلش وارد كنيد
پربازدیدها