تعداد بازدید: ۳۶
کد خبر: ۱۵۸۹۰
تاریخ انتشار: ۲۲ بهمن ۱۴۰۱ - ۰۹:۰۷ - 2023 11 February
نحوه پخت ناهار برای مدارس ژاپن؛
کیوشوکو یا ناهار مدارس از سوی متخصصان کاربلد تغذیه طراحی شده و به دلیل تعادل مواد غذایی آن در جهان معروف است.

دولت ژاپن به تمام دانش‌آموزان مقطع دبستان و بیشتر دانش‌آموزان دبیرستانی یک وعده غذای رایگان می‌دهد. در واقع هر دانش‌آموز ژاپنی بدون توجه به سطح اجتماعی- اقتصادی خانواده خود در طول روز از خوردن یک وعده غذای سالم و رایگان  بهره‌مند می‌شود.

به گزارش عصرایران، ناهار مدارس در فرهنگ ژاپن بسیار مهم و ارزشمند است و ژاپنی‌ها کلمه‌ای ویژه برای این زمان و غذای نیمروز در مدارس دارند؛ "کیوشوکو" (Kyushoku)

دوره‌ی پیشرفته‌ی ایلاستریتور با بهترین مدرس گرافیک جهان!

کیوشوکو یا ناهار مدارس از سوی متخصصان کاربلد تغذیه طراحی شده و به دلیل تعادل مواد غذایی آن در جهان معروف است.

ژاپنی‌ها به تهیه وعده غذایی خوشمزه و متعادل به عنوان ناهار هر روزه برای جوانان اعتقاد دارند و به صورت طبیعی عادت خوب خوردن و آنچه باید در خارج از مدرسه خورده شود را به دانش آموزان می‌آموزند.

براساس قوانین ژاپن مواد اولیه کیوشوکو باید از مواد تازه، طبیعی و عاری از آفت کش و کودهای شیمیایی تهیه شود و مملو از میزان متناسبی از گروه‌های مختلف مواد غذایی مانند پروتئین، ویتأمین و کربوهیدارت باشد.

کارکنان تهیه ناهار مدارس باید از دستورالعمل‌های سختگیرانه بهداشتی در حین تهیه و پخت غذاها پیروی کنند. این دستورالعمل‌ها پس از شیوع کرونا به شدت سخت‌تر شده‌اند.

یک بلاگر انگلیسی زبان ژاپنی روند تهیه کیوشوکو در یک مرکز تهیه غذای ناهار مدارس و روند تولید این مهم ژاپنی را نشان می‌دهد.  

* کلمه ژاپنی "کیوشوکو" (Kyushoku) یا ناهار ژاپنی در گزارش تصویری کیوکوشو خوانده شده است که در این نوشتار تصحیح می‌گردد. 

نظر شما
حروفي را كه در تصوير مي‌بينيد عينا در فيلد مقابلش وارد كنيد
پربازدیدها