تعداد بازدید: ۴۳
کد خبر: ۱۵۷۹۷
تاریخ انتشار: ۰۸ بهمن ۱۴۰۱ - ۱۸:۵۷ - 2023 28 January
امام جمعه نی‌ریز از مسئولان خواست تا درمانگاه بیمارستان قدیم را هر چه زودتر راه‌اندازی کنند.

حجت‌الاسلام والمسلمین سیدمحمود حسینی در خطبه‌های نماز جمعه ۳۰ دی‌ماه با اشاره به درخواست مردم مبنی بر راه‌اندازی درمانگاه ۲۴ ساعته در بیمارستان قدیم اظهار داشت: «مردم درخواست‌های زیادی دارند که بیمارستان قدیم تبدیل به درمانگاه شبانه‌روزی در خور شهر نی‌ریز شود. ما بیمارستان داریم؛ ولی فاصله آن تا شهر زیاد است و اگر نیمه شب مشکلی برای کسی پیش بیاید، سخت است که بتواند خودش را به آنجا برساند. فرماندار و نماینده کمک دهند تا بیمارستان قدیم که ماه‌ها است تعطیل شده، تبدیل به درمانگاه شبانه‌روزی با امکانات و پزشکانی شود که بتوانند به مردم خدمت کنند.»

ایشان به نامه‌های متعدد اهالی بخش قطرویه به ویژه ریزاب و بنه‌کلاغی مبنی بر مشکلات آب شرب اشاره کرد و عنوان داشت: «من به همراه فرماندار و نماینده مجلس از منطقه بازدید کردیم. درخواست ما این است که همه پیگیر باشند؛ از جمله فرماندار و نماینده مجلس تا هرچه زودتر مشکل منطقه حل شود. مناطق دیگری نیز در بخش مرکزی با این مشکل مواجه‌اند که باید اقدام انقلابی و جهادی در جهت رفع مشکل مردم صورت گیرد.»

خطیب جمعه نی‌ریز در جایی دیگر، ماه رجب و شعبان را زمینه‌ساز خودسازی و ماه آماده شدن برای ماه رمضان دانست و با اشاره به بیانات مقام معظم رهبری در جمع مسئولان سازمان تبلیغات اسلامی گفت: «مقام معظم رهبری سفارشاتی به سازمان تبلیغات داشتند مبنی بر این که با وحدت و همدلی از همه ظرفیت‌های مردمی استفاده و به نیرو‌های انسانی و زبده اهمیت داده شود.»

حجت‌الاسلام والمسلمین حسینی گفت: «دشمنان ما از امکانات خوبی برخوردارند و ابزار‌های خوبی هم دارند. ولی محاسباتشان غلط است. برعکس امکانات ما که کم است؛ ولی محاسباتمان درست از آب در می‌آید. علت آن هم مشخص است؛ آن‌ها بهره‌ای از تقوا و ایمان و معرفت ندارند، ولی ما بهره می‌بریم. آن‌ها خدا را ندارند که به او توکل کنند. آن‌ها گرفتار در این دنیای مادی هستند و ما به مادیات و معنویات توجه داریم. دشمن از ما شناخت آن چنانی ندارد. روحیه ایثارگری و شهادت طلبی و نترسیدن از مرگ برای ماست. ما باید نگاه و توکلمان به داخل کشور باشد.»

نظر شما
حروفي را كه در تصوير مي‌بينيد عينا در فيلد مقابلش وارد كنيد
پربازدیدها