تعداد بازدید: ۸۸
کد خبر: ۱۵۶۰۵
تاریخ انتشار: ۱۷ دی ۱۴۰۱ - ۲۰:۲۱ - 2023 07 January

به گزارش باشگاه خبرنگاران، دیابت یکی از بیماری‌های زمینه‌ای است که می‌تواند ناتوان‌کننده باشد و به مرور زمان کیفیت زندگی فرد را کاهش دهد؛ بنابراین شناحت این بیماری و کنترل آن می‌تواند کیفیت زندگی را بهبود ببخشد.

اگر شما هم جزو افراد مبتلا به دیابت هستید یا پزشک احتمال ایجاد این بیماری را در بدن شما بالا می‌داند، باید در مورد علائم، نحوه پیشگیری و روشهای کنترل دیابت اطلاعات کامل داشته باشید. در این مطلب سعی می‌کنیم علائمی را که نشان دهنده دیابت هستند، عنوان کنیم.

ظاهرشدن هر یک از علائم دیابت می‌تواند یک زنگ خطر محسوب شود. پس اگر نشانه‌ای از این بیماری در بدن شما وجود دارد، حتماً به دکتر غدد و متابولیسم یا دکتر داخلی مراجعه کنید.

علائم قند خون
طبق تحقیق پزشکان، افرادی که دارای قند خون هستند، به خوردن شیرینی تمایل دارند و زیاد هوس شیرینی می‌کنند. همچنین به نوشیدنی‌های کافئین‌دار همچون چای و قهوه اعتیاد دارند.

بر پایه گزارشها، افرادی که دچار قند خون بالا هستند، معمولاً از افزایش وزن رنج می‌برند و نمی‌توانند به راحتی وزن خود را کاهش دهند. افرون بر این، بیمارانی که به قند خون مبتلا هستند، اکثراً مضطرب هستند و بعد از غذا خواب‌آلود می‌شوند.

افرادی که مبتلا به قند خون هستند، مدام احساس ضعف و خستگی کرده و تعداد دفع ادارشان افزایش می‌یابد.

مبتلایان به قند خون از تاری دید رنج می‌برند و همیشه تشنه هستند.

نظر شما
حروفي را كه در تصوير مي‌بينيد عينا در فيلد مقابلش وارد كنيد
پربازدیدها