تعداد بازدید: ۱۶۱۰
کد خبر: ۱۵۳۴
تاریخ انتشار: ۱۳ اسفند ۱۳۹۵ - ۱۹:۰۲ - 2017 03 March
سفیر دانمارک ضمن اظهار تاسف عمیق حمله به سفارت ایران را غیر قابل قبول دانست.
زارت خارجه ایران اعلام کرد 6 نفر به ساختمان سفارت ایران در پایتخت دانمارک حمله کرده اند و به همین دلیل سفیر دانمارک در تهران به وزارت خارجه ایران احضار شد.

به گزارش هورگان در متن منتشر شده از سوی وزارت خارجه ایران آمده است: بهرام قاسمی سخنگوی وزارت امور خارجه گفت: بعد از ظهر دیروز 6  تن از عناصر معاند در اقدامی مشکوک سفارت کشورمان در کپنهاگ را مورد تعرض قرار دادند که بلافاصله مدیر کل شمال و شرق اروپای وزارت امور خارجه سفیر دانمارک در تهران را به وزارت امور خارجه احضار و با ابلاغ مراتب اعتراض شدید دولت جمهوری اسلامی ایران علیه این اقدام خلاف موازین پذیرفته شده بین المللی و مقررات و قوانین داخلی دانمارک و عملکرد ضعیف آن دولت در تامین امنیت و آرامش سفارت و پرسنل آن، خواستار برخورد قاطع، مسئولانه و جدّی دولت دانمارک با عوامل تعرض و اعلام نتیجه آن شد. 

قاسمی افزود: در این احضار خاطرنشان شد تکرار تعرض و عدم اقدام جدی و بازدارنده، نه تنها اراده و نیت دولت دانمارک را شدیدا زیر سوال برده بلکه می تواند به روابط رو به رشد دو کشور آسیب رساند و قطعا واکنش متناسب  را در پی خواهد داشت. 

سفیر دانمارک ضمن اظهار تاسف عمیق و غیر قابل قبول خواندن حمله به سفارت جمهوری اسلامی ایران گفت: پیام  روشن است. در اسرع وقت آن را به کپنهاگ منعکس و  مورد پی گیری  قرار داده و نتیجه را گزارش خواهم کرد.

منبع: عصر ایران
اخبار جداب ، فوری ، موثق - در کانال ویژه خبری هورگان
برای عضویت کلیک کنید
@hourgan   آدرس کانال

نظر شما
حروفي را كه در تصوير مي‌بينيد عينا در فيلد مقابلش وارد كنيد
پربازدیدها