تعداد بازدید: ۲۱۸
کد خبر: ۱۵۱۰۶
تاریخ انتشار: ۲۲ آبان ۱۴۰۱ - ۰۸:۲۴ - 2022 13 November
وام ۲۰۰ میلیون تومانی خانه‌های روستایی در نی‌ریز به بنیاد مسکن ابلاغ شده و سامانه باز گردیده، اما هنوز به بانک‌ها ابلاغ نشده است.

علی‌اکبر مبین رئیس اداره بنیاد مسکن انقلاب اسلامی نی‌ریز با اعلام این خبر گفت: علت این تأخیر مشخص نشدن منبع اعتباری آن می‌باشد. این وام ۱۸ درصد می‌باشد که ۱۳ درصد توسط دولت پرداخت می‌شود و ۵ درصد را متقاضی پرداخت می‌نماید.

در همین رابطه رئیس بنیاد مسکن انقلاب اسلامی با اشاره به حل مشکل پرداخت وام ۲۰۰ میلیون تومانی مسکن روستایی، گفت: این وام با سفته زنجیره‌ای ۳ نفره پرداخت می‌شود.

اکبر نیکزاد با اشاره به طولانی شدن پرداخت وام ۲۰۰ میلیون تومانی مسکن روستایی، اظهار کرد: با پیگیری‌های انجام شده، ضمانت سفته زنجیره‌ای ۳ نفره که برای وام مذکور حذف شده بود، مجدداً عملیاتی شده و روستائیان متقاضی می‌توانند وام ۲۰۰ میلیونی را با سفته دریافت کنند.

وی در پاسخ به این پرسش که چه میزان از برنامه نوسازی مسکن روستایی عقب هستیم، افزود: محور برنامه‌های نوسازی مسکن روستایی «حمله کردن به دریافت تسهیلات ۲۰۰ میلیون تومانی» است و با حرکت انقلابی  به اهداف برنامه خواهیم رسید.

وی با بیان اینکه اجازه نداده‌ایم در پرداخت تسهیلات عقب‌افتادگی داشته باشیم توضیح داد: به مردم اعلام کردیم آقای رئیس‌جمهور به قول‌های خود عمل می‌کند، پس ساخت مسکن روستایی را با ۱۰۰ میلیون تومان شروع کنید تا نوبت به ۱۰۰ میلیون تومان بعدی برسد.

رئیس بنیاد مسکن انقلاب ادامه داد: بر این پایه مردم ساخت مسکن‌های روستایی را شروع کردند و با ۱۰۰ میلیون تومان به مرحله سقف واحد‌ها رسید و ساخت و ساز متوقف شد. مصوبه دولت توقف را برطرف کرد.

نیکزاد با اشاره به اینکه ۱۹۳ هزار و ۳۴۷ واحد مسکن روستایی در حال ساخت است، گفت: سود این تسهیلات ۵ درصد است و ۱۳ درصد یارانه وام را صندوق ملی مسکن تعهد کرده و سازمان برنامه و بودجه نیز تضمین‌نامه مربوطه را به بانک مرکزی داده است.

نظر شما
حروفي را كه در تصوير مي‌بينيد عينا در فيلد مقابلش وارد كنيد
پربازدیدها