تعداد بازدید: ۱۴۱
کد خبر: ۱۵۰۹۸
تاریخ انتشار: ۲۲ آبان ۱۴۰۱ - ۰۷:۳۷ - 2022 13 November
مجتمع فولاد غدیر نی‌ریز از واحد‌های اقتصادی فارس حمایت می‌کند.
نویسنده : پایگاه خبری معدن‌نامه

استاندار فارس با اشاره به انعقاد تفاهم‌نامه سه‌جانبه بین استانداری، مجتمع فولاد نی‌ریز و بانک شهر گفت: این تفاهم‌نامه با هدف برخورداری واحد‌های اقتصادی نیازمند حمایت از منابع و تسهیلات کم بهره بانک‌ها منعقد شده است.

محمد هادی ایمانیه گفت: یکی از سیاست‌هایی که در حوزه پیگیری مسئولیت اجتماعی واحد‌های اقتصادی دنبال می‌شد این بود که ما از محل گردش موجودی حساب واحد‌های اقتصادی بزرگ بتوانیم منابع و تسهیلاتی کم بهره را در تعامل با بانک‌های استان خلق کنیم و این تسهیلات کم بهره را به عنوان سرمایه در گردش در اختیار واحد‌های تولیدی راکد و نیمه فعال که نیازمند سرمایه در گردش هستند، قرار دهیم.

او با بیان اینکه منابع بانکی و تسهیلات دولتی در بخش سرمایه در گردش محدودیت‌های بسیاری دارد، گفت: تسهیلاتی که هر سال به منظور اجرای تبصره ۱۸ قانون بودجه به استان‌ها اختصاص می‌یابد سهم بسیار ناچیزی است که به واحد‌های تولیدی خاص در مناطق توسعه نیافته یا کمتر توسعه یافته تعلق می‌گیرد.

دکتر ایمانیه گفت: با پیگیری‌های مستمر، بر پایه این تفاهم‌نامه از محل معدل گردش حساب ماهانه فولاد نی‌ریز معادل ۱۸۰ میلیارد تومان تسهیلات با بهره حداکثر ۱۰ درصد در یک سال به واحد‌های اقتصادی که از طریق استانداری معرفی می‌شوند پرداخت خواهد شد.

او با تأکید بر اینکه نرخ ۱۰ درصد نرخ بسیار مناسبی برای سرمایه در گردش واحد‌های اقتصادی است، گفت: انعقاد این تفاهم‌نامه اتفاقی بسیار خوب و مبارکی است که برای مجموعه استان رخ داد. اتفاقی که نقش مهمی در توسعه استان دارد.

ایمانیه گفت: این رویکرد خوب عملیاتی شد و از سایر بانک‌ها و واحد‌های اقتصادی نیز درخواست داریم که برای انعقاد تفاهم‌نامه مشابه اقدام کنند و سهم خود را در ایفای مسئولیت اجتماعی و توسعه استان پررنگ‌تر کنند.

نظر شما
حروفي را كه در تصوير مي‌بينيد عينا در فيلد مقابلش وارد كنيد
پربازدیدها