تعداد بازدید: ۲۰۷۹
کد خبر: ۱۵۰۵
تاریخ انتشار: ۰۹ اسفند ۱۳۹۵ - ۰۱:۵۹ - 2017 27 February
با همکاری بانک مسکن و اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی و مسئولان تعاونی مسکن‌‌های استان فارس، همایش بزرگ نظارت بر تعاونی‌های مسکن برگزار شد.
بنابر اعلام بانک مسکن، در این همایش علاوه بر تجزیه و تحلیل عملکرد تعاونی‌ها و نقش آنها در اقتصاد کشور به بررسی راهکارهای همکاری پرداخته شد و فعالیت‌ها و خدمات بانک مسکن برای حمایت از رونق بخش مسکن تشریح شد.

علی کمالی، مدیر شعب بانک مسکن استان فارس در این همایش طی سخنانی به سه رویکرد نوین بانک مسکن در توانمندسازی و حمایت از تولیدکنندگان، مصرف ‌کنندگان و مخاطبان صنعت مسکن و ساختمان اشاره کرد.

کمالی اولین رویکرد نوین بانک مسکن را کمک به افزایش توان خانوارها برای خرید خانه و رویکرد دوم را حمایت از انبوه‌ سازان برای تولید خانه‌هایی با توجه به نیازها و ارتقای سطح توان خانوارها به ویژه خانه اولی‌ ها ذکر کرد.

وی درباره ماهیت و نوع خدمات ‌رسانی از طریق صندوق پس ‌انداز مسکن یکم توضیح داد و به مدیران تعاونی‌ها پیشنهاد کرد تا فعالیت‌های خود را به سوی بافت ‌های فرسوده شهری سوق دهند.

مدیر شعب بانک مسکن استان فارس با بیان این که بانک مسکن از تکنولوژی‌های جدید و تولیدات ناب در ساخت پروژه‌ های مسکونی استقبال می ‌کند، پرداخت وام ۱۵۰ میلیون تومانی برای احداث هر واحد را نمونه‌ای از خدمات بانک مسکن برای تشویق انبوه‌ سازان به استفاده از فناوری‌ های نوین ذکر کرد.

وی ایجاد بانک‌ها و موسسات محلی را سومین و جدیدترین رویکرد بانک مسکن برشمرد و در این رابطه گفت: با موافقت شورای پول و اعتبار با راه‌اندازی موسسات محلی برای نخستین‌ بار، از این پس موسسه مالی تحت پوشش بانک مسکن می‌توانند علاوه بر تامین مالی برای بهبود بخش مسکن و ساختمان تسهیلات ارائه کند.

کمالی همچنین به سازندگان پیشنهاد داد تا در ساخت ساختمان‌ها از نشانه‌های تاریخی و فرهنگی کشور استفاده کنند.

وی ضمن دعوت از حاضران برای برگزاری جلسات تخصصی در حوزه مسکن، آمادگی بانک مسکن برای حمایت و برداشت گام‌های موثر در احداث پروژه‌های با کیفیت و قیمت تمام شده کمتر را اعلام کرد.
نظر شما
حروفي را كه در تصوير مي‌بينيد عينا در فيلد مقابلش وارد كنيد
پربازدیدها