تعداد بازدید: ۲۱۱
کد خبر: ۱۴۸۱۰
تاریخ انتشار: ۱۸ مهر ۱۴۰۱ - ۱۲:۲۶ - 2022 10 October
روزنامه اصولگرای خراسان با انتقاد از مشکلات ایجاد شده در پی فیلترینگ اینستاگرام، تیتر اصلی خود را «سرگیجه کسب و کارهای اینترنتی» برگزید و در گزارشی مفصل به این مسئله پرداخت.

نت بلاکس اعلام کرد که قطعی اینترنت در ایران ساعتی ۱.۵ میلیون دلار معادل ۴۵ میلیارد تومان زیان اقتصادی به کشور وارد می‌کند که این یعنی روزانه هزار میلیارد تومان به کسب و کار‌های اینترنتی و اقتصاد کشورمان خسارت وارد می‌شود.  

بسیاری از محدودیت‌های اینترنتی از آخرین روز شهریور آغاز شد و با ارقامی که نت بلاکس اعلام کرده در ۱۷ روز گذشته ۱۷ هزار میلیارد به اقتصاد کشورمان زیان وارد شده که عدد بسیار زیادی است.  

گزارش سازمان نظام صنفی رایانه‌ای تهران هم از تاثیر محدودیت‌ها و قطع اینترنت بر کسب‌وکار‌ها نشان می‌دهد بیش از ۴۱ درصد شرکت‌ها ۲۵ تا ۵۰ درصد درآمد خود را در این مدت از دست داده‌اند و حدود ۴۷ درصد هم بیشتر از ۵۰ درصد کاهش فروش داشته‌اند!

دبیر اتحادیه کسب‌وکار‌های فضای مجازی، اما به تازگی آمار عجیبی را اعلام کرده و گفته است: معیشت ۱۰ میلیون نفر اکنون وابسته به فضای مجازی است.

غیر قابل انتشار: ۰
انتشار یافته: ۲
ناشناس
Iran (Islamic Republic of)
۲۱:۱۸ - ۱۴۰۱/۰۷/۱۸
0
0
متاسفانه آنچه مهم است و بارها در سخنان متولیان نیز انعکاس یافته است حفظ نظام به هر قیمتی است. البته این ایده از آنجا نشات می گیرد که اصولا در حکومت‌های اینچنینی انسان به خودی خود مقدس نیست آنچه مقدس است اهداف و آرمان‌ها است . این عقیده بسیار خطرناک است و ما را بدانجا می رساند که حالا درختی داریم که با خون آبیاری می شود و این سخن تکراری و به ظاهر جالب "درخت انقلاب با خون آبیاری می شود" حرف خطرناک و عقیده ای ضد بشری است، ایده ای مطابق مرام ماکیاولی . متاسفانه در این دیدگاه‌ها هدف وسیله را توجیه می‌کند. آنچه مهم است هد ف است حتی اگر وسیله شما تهمت، دروغ، ممنوعیت و...باشد. نمونه آن متاسفانه فراوان در مناسبات اجتماعی به خصوص در بحران های اخیر مشاهده می گردد. ادعاهایی مانند آتش زدن پرچم ، قرآن ... در همین راستا قرار می گیرد. جریحه دار کردن احساسات اقشار مذهبی و پیرو آن بهره برداری سیاسی. در اینجا نیز جان انسان فراموش می‌شود و مفاهیم انتزاعی مانند پرچم مطرح می شود نقل قولی از ... در پاسخ به سوال یکی از دوستان او که چرا چنین تهمتی به فلانی زده ای شده است که ایشان بیان می‌کند تهمت زمانی که در راستای اعتلای دین باشد مجاز است و حتی بحث فقهی مباهته را مطرح می‌کند. در اینجا نیز کسب و کار ، آزادی و ... دیگر مهم نیست. صد البته جواب مجریان اینگونه خواهد بود که این ممنوعیت‌ها در راستای حفظ امنیت است اما در واقع برای حفظ و استحکام قدرت متولیان وضع شده است. امید است روزی برسد که انسان مقدس باشد.
نظر شما
حروفي را كه در تصوير مي‌بينيد عينا در فيلد مقابلش وارد كنيد
پربازدیدها