تعداد بازدید: ۱۵۲
کد خبر: ۱۴۷۶۵
تاریخ انتشار: ۱۶ مهر ۱۴۰۱ - ۱۳:۲۶ - 2022 08 October
خطیب جمعه نی‌ریز با بیان این که شرط رسیدن به دوران طلایی تقویت روستاها است، خواستار رسیدگی به کمبودهای عشایر و روستائیان و مقابله با مهاجرت شد.

حجت‌الاسلام والمسلمین سیدجواد فقیه در خطبه‌های نماز جمعه ۱۵ مهرماه گفت: «وقتی می‌توانیم ادعای دولتی در تراز انقلاب داشته باشیم که امکانات نقاط دوردست زیاد باشد. آن وقت عدالت و ادعای انقلابی بودن محقق می‌شود.»


وی با اشاره به روز  روستا و عشایر عنوان داشت: «مقام معظم رهبری فرمودند عشایر ذخیره انقلابند. رضاخان به دنبال خلع سلاح عشایر بود؛ چرا که عشایر استخوان در گلو و خار در چشم رضاخان بودند. عشایر می‌خواستند جانشان را در راه خدا فدا کنند و زیر بار اجانب نرفتند.»

تا وقتی روستاها تقویت نشوند، دوران طلایی محقق نمی‌شود


خطیب جمعه نی‌ریز گفت: «عشایر خیلی در زحمتند؛ چون پراکنده هستند و باید امنیتشان فراهم شود. باید امکانات بیشتری برای آن‌ها در نظر گرفت. روستا‌ها نیز نقطه قوت این نظام و مرکز تولید هستند؛ اما متأسفانه به خاطر نبود امکانات بسیاری از آن‌ها به شهر‌ها مهاجرت کرده‌اند. اگر امکانات باشد، دلیلی ندارد که بخواهند مهاجرت کنند. باید برای این مهاجرت فکری کرد. وقتی مردم از روستا‌ها مهاجرت کنند، یعنی تولید ضربه می‌خورد و اگر می‌خواهند اقتصاد مقاومتی و جهش تولید محقق شود، باید روستا‌ها را در اولویت قرار دهند. این در حالی است که مشکلات مردم روستا‌ها در دولت‌های قبل حل نشده است. در همین بخش‌های نی‌ریز با وجود این همه معدن و امکانات، وضعیت جاده‌هایشان را ببینید. یک درمانگاه شبانه‌روزی و ورزشگاه مناسب ندارند.»


حجت‌الاسلام والمسلمین فقیه با اشاره به هفته نیروی انتظامی، خطاب به آن‌ها گفت: «شما در کنار اقتدار، باید رحمت داشته و با مردم مهربان باشید. نیروی انتظامی ما بهترین پلیس در مهربانی و رحمت و در تأمین امنیت و ارائه خدمات اجتماعی است. این مردان نازنین در همه عرصه‌ها تلاش می‌کنند و تعطیلات و روز و شب ندارند. البته مراقب باشید؛ اگر یک جا بد اخلاقی صورت بگیرد، به پای اسلام و نظام گذاشته خواهد شد و مردم بدبین می‌شوند. آن هم با وجود این فضای مجازی. راه حل آن نیز تهجد است. نیروی انتظامی ما باید در تراز جمهوری اسلامی باشد.»


ایشان با بیان این که این هفته نتایج استخدامی‌های مجتمع فولاد غدیر اعلام خواهد شد، افزود: «مردم حق اعتراض و انتقاد دارند و باید بهترین‌ها انتخاب شوند.»


حجت‌الاسلام والمسلمین فقیه به پیگیری برخی مسائل شهرستان توسط خود اشاره کرد و عنوان داشت: «فرماندار نی‌ریز از طریق مدیرکل راه و شهرسازی پیگیری داشته و قرار شده ۲۰ روز دیگر ادامه عملیات اجرایی روگذر آغاز شود. برای رفع مشکل آنتن‌دهی بیمارستان جدید هم دکل نصب شده و قرار شده در پهنابه دکل نصب و مشکلات آن منطقه نیز حل شود.»


در بین دو نماز، فرمانده نیروی انتظامی شهرستان نی‌ریز به مناسبت هفته نیروی انتظامی سخنرانی کرد.


سرهنگ عظیم‌ا... کرمی با اشاره به حوادث اخیر در سطح کشور گفت: «برخی به بهانه مهسا امینی اغتشاشاتی به پا و با امنیت و احساسات روانی مردم بازی کردند. اما نیروی انتظامی با اقتدار امنیت را تأمین کرد. همه نیرو‌های حافظ امنیت با جدیت کمک می‌کنند و اجازه نمی‌دهند خللی در امنیت کشور ایجاد شود. ما نیز قاطعانه در مقابل این افراد خواهیم ایستاد. در حوادث اخیر نیروی انتظامی مورد تعرض و هجمه منافقین، آمریکا و صهیونیست‌ها و برخی خواص داخلی قرار گرفت. اما با حمایت‌های مردم و نیرو‌های مسلح، این اغتشاشات و سر و صدا‌ها و بی نظمی‌ها نمی‌تواند هیچ خللی در اراده مستحکم حافظان امنیت و اقتدار نیرو‌های انتظامی وارد کند.»


وی از بصیرت و هوشمندی مردم نی‌ریز و همچنین پشتیبانی بسیج تشکر کرد و هشدار دارد: «با کسانی که بخواهند در فضای مجازی و حقیقی تعرضی انجام دهند برخورد خواهد شد.»


سرهنگ کرمی به عملکرد ۷ ماهه فرماندهی انتظامی از زمان ورود خود به نی‌ریز اشاره کرد و عنوان داشت: «علاوه بر تأمین امنیت، خدمات اجتماعی زیادی انجام شده است. ما در حوادث غیر مترقبه نیز در کنار مردم بودیم. در این مدت بیش از ۱۰۳۸۰ تماس با مجموعه انتظامی شهرستان برقرار شده، ۵۰ هزار ارباب‌رجوع مراجعه کرده، ۱۰۳۲۹ خدمات مشاوره‌ای که می‌توانست تبدیل به پرونده در دادگستری شود انجام شده، ۳۲۹۵ گواهینامه موتورسیکلت و خودرو صادر و ۵۷۱۳ پلاک‌گذاری انجام شده است. بیش از ۸ تن انواع مواد مخدر و ۸۵ درصد سرقت‌ها کشف شده است. ۱۰۰ درصد پرونده‌های فضای مجازی کشف و عوامل آن شناسایی و دستگیر شدند. ۵۰ درصد افزایش کشف کالای قاچاق و ۸۶ درصد هم کاهش تصادفات درون‌شهری در مقایسه با سال گذشته داشتیم.»


نوشتنی است بعد از سرهنگ کرمی، دکتر قبادی نماینده استانداری به بهانه روز روستا و عشایر سخنرانی کرد.

نظر شما
حروفي را كه در تصوير مي‌بينيد عينا در فيلد مقابلش وارد كنيد
پربازدیدها