تعداد بازدید: ۵۷
کد خبر: ۱۴۴۸۱
تاریخ انتشار: ۰۶ شهريور ۱۴۰۱ - ۰۶:۴۷ - 2022 28 August

آن‌طور که سخنگوی دولت اعلام و رئیس سازمان برنامه و بودجه تأیید کرده دولت با پرداخت وام ۲۰۰ میلیون تومانی ساخت مسکن روستایی موافقت کرده و پرداخت این تسهیلات از شنبه پنجم شهریور آغاز می‌شود.

به گزارش ایسنا، هیئت دولت با افزایش تسهیلات نوسازی و بهسازی مسکن در روستاها از ۱۰۰ به ۲۰۰ میلیون تومان موافقت کرد و پرداخت این تسهیلات به متقاضیان از شنبه ۵ شهریور ۱۴۰۱ آغاز خواهد شد.
این خبر را سخنگوی دولت اعلام و مسعود میرکاظمی ‌رئیس سازمان برنامه و بودجه نیز تأیید کرده است.
به گفته میرکاظمی، سازمان برنامه و بودجه با بررسی همه جوانب و بر اساس دستور رئیس‌جمهور اقدامات لازم برای پرداخت تسهیلات فوق از سوی بانک‌ها را آغاز کرده است.

بنابراین گزارش، ابتدای سال گذشته سقف وام مسکن روستایی با نرخ سود ۵ درصد ۵۰ میلیون تومان بود که به ۱۰۰ میلیون تومان افزایش یافت. سپس در آبان ماه سال ۱۴۰۱ در جلسه شورای عالی مسکن با حضور رئیس‌جمهور به ۲۰۰ میلیون افزایش یافت ولی با توجه به این‌که در قانون جهش تولید مسکن یارانه صرفاً از محل صندوق ملی مسکن پیش‌بینی شده، سازمان برنامه و بودجه مابه‌التفاوت نرخ سود را که رقمی حدود ۴۰ هزار میلیارد تومان می‌شود، تضمین نکرده است. لذا بانک‌ها در ۹ ماه گذشته قرارداد ۱۰۰ میلیون تومان اضافی را با نرخ سود ۱۸ درصد منعقد کرده‌اند که به همین دلیل تقاضا برای ساخت مسکن روستایی کاهش یافته است.

پس از کش و قوس‌های فراوان قرار بود پرداخت این وام از ۸ مردادماه آغاز شود اما محقق نشد. روز ۱۹ اَمرداد سیدرضا حمیدی مدیرکل مسکن روستایی بنیاد مسکن به ایسنا گفت: دستورالعمل وام ۲۰۰ میلیون تومانی ساخت مسکن روستایی تهیه شده، تشکیل پرونده‌ها و ثبت در سامانه هم توسط بنیاد مسکن در حال انجام است ولی برای معرفی متقاضیان به بانک منتظر تضمین‌نامه سازمان برنامه و بودجه هستیم.

نظر شما
حروفي را كه در تصوير مي‌بينيد عينا در فيلد مقابلش وارد كنيد
پربازدیدها