تعداد بازدید: ۲۶۳
کد خبر: ۱۳۹۲۶
تاریخ انتشار: ۱۱ تير ۱۴۰۱ - ۲۳:۰۶ - 2022 02 July
پروژه مشارکتی فولاد و شهرداری به کجا رسید؟
پروژه پارک آزادی به کندی پیش می‌رود.

بررسی نی‌ریزان فارس حاکی از آن است که ساخت و سازها در این پارک به کندی پیش می‌رود.

داشتن معارض و کم شدن اعتبارات دلیل این مسئله عنوان شده.

دریاچه اولین پروژه‌ای بود که قرار بود پیش از شروع سال 1401 به بهره‌برداری برسد اما بعید است تا پایان تابستان آبگیری و افتتاح شود. نوشتنی است پروژه پارک آزادی یک طرح مشترک میان شهرداری نی‌ریز و فولاد غدیر است که با استفاده از یک بند مالیاتی قرار است ساخته شود.  این پروژه در زمینی به مساحت بیش از 106 هزار مترمربع در دو بخش اصلی و چندین فاز عملیاتی مطابق برنامه زمان‌بندی اجرا خواهد شد.

بخش اول شامل موارد زیر است:
1- یک باب سالن ورزشی مسقف (با ظرفیت 2 هزار تماشاگر)

2- استخر سرپوشیده 8 خطی به طول مفید استخر 50 متر و ظرفیت تماشاگر 300 نفر به همراه سایر بخش‌های مورد نیاز از جمله سونا (خشک و بخار)، جکوزی و استخر کودک 

3- سالن آمفی تئاتر با ظرفیت 600 نفر

4- مجموعه اقامتی با ظرفیت اسکان و پذیرایی 100 نفر

5- سالن بدنسازی 

6- محوطه‌سازی کامل مجموعه و فضای سبز و پارکینگ‌ها در ضلع جنوب بوستان آزادی

بخش دوم هم شامل این موارد می‌شود:

تأمین کالا و ساخت دریاچه مصنوعی پارک آزادی به مساحت تقریبی بیش از 40 هزار متر مربع تا مرحله بهره‌برداری کامل، به منظور ذخیره‌سازی آب قنات برنجزار و راه‌اندازی و ترویج ورزشهای آبی مانند قایقرانی به همراه پیاده‌راه سلامت پیرامونی دریاچه و حاشیه دریاچه مصنوعی مذکور به نیت ترویج ورزشهای همگانی و ارتقاء سلامت جامعه و همچنین محوطه‌سازی فضای پیرامونی شامل سه باب زمین ورزشی رو باز والیبال، تنیس و محوطه بازی پینگ پنگ و شطرنج.

همچنین مهندسی، تأمین کالا و ساخت یک باب زمین چمن طبیعی استاندارد فوتبال تا مرحله بهره‌برداری کامل واقع در ضلع غرب بوستان آزادی که قسمتی از عملیات اجرایی آن سابقاً توسط شهرداری انجام شده است، در این طرح آمده است.

نظر شما
حروفي را كه در تصوير مي‌بينيد عينا در فيلد مقابلش وارد كنيد
پربازدیدها