تعداد بازدید: ۲۸۲
کد خبر: ۱۳۹۰۷
تاریخ انتشار: ۰۸ تير ۱۴۰۱ - ۰۹:۱۳ - 2022 29 June
آخرین ویرایش‌های بسته ثبت جهانی انجیر توسط مؤسسه پژوهش‌های برنامه‌‌ریزی و اقتصاد کشاورزی انجام گرفته و به دفتر فائو ارسال شده است. 
نویسنده : روابط عمومی جهاد کشاورزی شهرستان استهبان

مدیر جهاد کشاورزی شهرستان استهبان در جلسه هماهنگی ثبت جهانی انجیر توسط سازمان فائو که با حضور فرماندار استهبان، مدیر جهاد کشاورزی و جمعی از رؤسای ادارات استهبان در محل فرمانداری به صورت ویدئو کنفرانس با نمایندگان سازمان فائو و همکاران استانی برگزار گردید به اقدامات انجام‌شده به‌ منظور ثبت جهانی انجیر اشاره کرد و گفت: آخرین ویرایش‌های بسته ثبت جهانی انجیر توسط مؤسسه پژوهش‌های برنامه‌ریزی و اقتصاد کشاورزی انجام و به دفتر فائو ارسال شده است.

مهدی اعیان‌منش افزود : بزرگ‌ترین انجیرستان دیم دنیا با یک اکوسیستم خاص در استهبان قرار دارد و سنت‌ها و دانش بومی حاکم بر توسعه این باغ‌های قدیمی کمک کرده است.

مدیر جهاد کشاورزی شهرستان استهبان با اشاره به اقدامات انجام‌شده به منظور ثبت جهانی انجیر تصریح کرد: آخرین ویرایش‌های بسته ثبت جهانی انجیر توسط مؤسسه پژوهش‌های برنامه‌‌ریزی و اقتصاد کشاورزی انجام گرفته و به دفتر فائو ارسال شده و منتظریم در کوتاه‌مدت جشن ثبت جهانی انجیر را با مردم استهبان برگزار کنیم.

وی یادآور شد: مکان‌های خاصی مانند انجیرستان استهبان که بر پایه دانش بومی بنیان نهاده شده و پایداری خود را به صورت طبیعی حفظ کرده‌اند، به عنوان یک ظرفیت ویژه برای استهبان، استان فارس و ایران مطرح شده‌‌اند.

به گفته وی، با ثبت جهانی انجیرستان دیم استهبان یک ظرفیت جهانی برای حفظ و حراست آن ایجاد می‌شود.


این مقام مسئول با اشاره به اینکه قسمت عمده‌ای از انجیر تولیدی به خارج از کشور صادر می‌شود افزود: صادرکنندگان ضمن توجه به مسائل بسته‌بندی محصول و پیدا کردن مقاصد صادراتی جدید غیر از کشورهای معمول مثل چین باید کشورهایی برای صادرات انتخاب کنند که کمترین میزان تعرفه‌ها را داشته و مطالباتشان سهل‌الوصول‌تر باشد.

اعیان منش حضور و استفاده از ظرفیت استارت‌آپ‌ها به منظور شناساندن محصول انجیر به مردم کشور و دیگر نقاط دنیا را بسیار مهم دانست.

نظر شما
حروفي را كه در تصوير مي‌بينيد عينا در فيلد مقابلش وارد كنيد
پربازدیدها