تعداد بازدید: ۳۰۹
کد خبر: ۱۳۸۱۱
تاریخ انتشار: ۲۸ خرداد ۱۴۰۱ - ۲۳:۲۳ - 2022 18 June

رئیس پلیس آگاهی فارس از شناسایی و دستگیری دو نفر که با شگرد دروغین کشف عتیقه‌جات اقدام به کلاهبرداری در شیراز کرده بودند، خبر داد.

سرهنگ کاووس حبیبی در گفتگو با خبرنگار پایگاه خبری پلیس، بیان کرد:  در پی تماس تعدادی از شهروندان با اداره مبارزه با جعل و کلاهبرداری پلیس آگاهی مبنی بر این که فردی خود را گل‌محمد افغانی معرفی کرده و با آنها تماس گرفته و بیان داشته مقداری مجسمه عتیقه مربوط به دوره هخامنشی در زمان حفر چاه در یکی از استانهای همجوار پیدا نموده و حاضر به فروش آن در قبال دریافت دلار یا سکه می‌باشد، بررسی موضوع در دستور کار مأموران قرار گرفت. 

وی افزود: در همین راستا برای پیشگیری از وقوع جرم کلاهبرداری، پرونده‌ای با همین موضوع تشکیل شد و با توجه به حساسیت قضیه، کارآگاهان اداره مبارزه با جعل و کلاهبرداری با انجام اقدامات فنی و پلیسی، طی یک عملیات غافلگیرانه متهمان را شناسایی و آنها را در مخفیگاهشان در شیراز دستگیر کردند.  

رئیس پلیس آگاهی استان تصریح کرد: متهمان در تحقیقات و بازجویی‌های پلیسی، به یک فقره کلاهبرداری با همین شیوه و شگرد از فردی در شهر شیراز اعتراف کردند و اظهار داشتند مبلغ 14 هزار و 700 دلار از وی دریافت کرده‌اند.

سرهنگ حبیبی با بیان این که با انجام تحقیقات پلیسی فرد مالباخته به هویت معلوم  شناسایی و پرونده قضایی تشکیل شد، گفت: هر دو متهم برای سیر مراحل قانونی به دادسرا معرفی و با قرار قانونی صادره روانه زندان شدند. 

این مقام انتظامی خاطر‌نشان کرد: ارسال پیامک یا تماس تلفنی افراد ناشناس مبنی بر پیدا کردن عتیقه‌جات و سکه‌های قدیمی، طلا در کوزه‌های گلی دفن شده در خاک و...، یکی از شگردهای کلاهبرداران است که متأسفانه بعضی از شهروندان به دلیل طمع و زیاده‌خواهی، در دام این گونه افراد قرار می‌گیرند؛ لذا لازم است نسبت به این گونه موارد هوشیاری بیشتری داشته باشند. 

نظر شما
حروفي را كه در تصوير مي‌بينيد عينا در فيلد مقابلش وارد كنيد
پربازدیدها