تعداد بازدید: ۹۱
کد خبر: ۱۳۶۸۸
تاریخ انتشار: ۱۴ خرداد ۱۴۰۱ - ۲۱:۵۵ - 2022 04 June

رئیس پلیس آگاهی استان، برای پیشگیری از کلاهبرداری در معاملات ملکی، به شهروندان هشدار داد.

سرهنگ کاووس حبیبی در گفتگو با خبرنگار پایگاه خبری پلیس اظهار داشت: جهت معامله املاک، تا حصول اطمینان از مالکیت طرف مقابل، از تنظیم قرارداد و پرداخت وجه خودداری کرده و حتی الامکان از پذیرفتن چک افراد ناشناس خودداری کنید. در صورت معامله با چک، سعی کنید قبلاً از بانک اصالت چک و موجودی استعلام شود و از انجام معامله در قبال اخذ چکهای مدت‌دار بپرهیزید .

رئیس پلیس آگاهی افزود : صرفاً به واسطه درج آگهی از سوی افراد حقیقی یا حقوقی در جراید، اقدام به واریز وجه، دادن چک یا انعقاد قرارداد نکنید و قبل از انعقاد هر گونه قرارداد با شرکتها، از قانونی بودن شرکت و فعالیتهای آن مطمئن شوید.همچنین تنها به وجود آرم نامه‌ها اطمینان نکنید؛ زیرا ممکن است توسط افراد شیاد سر برگ ادارات به سرقت رفته یا جعل شده باشد .

این مقام انتظامی گفت : کلاهبردار می‌تواند با ظاهر آراسته، شیک، حراف، ولخرج یا خوش‌برخورد، اقدام به تطمیع کند. لذا قبل از خرید ملک، حتماً مشخصات را با مندرجات روی اسناد و مدارک مطابقت داده و از اصالت اوراق و اسناد مطمئن شوید. هنگام تنظیم قولنامه یا مبایعه‌نامه، باید یک نسخه در بنگاه به عنوان سابقه وجود داشته باشد .

سرهنگ حبیبی بیان داشت: فراموش نشود، معاملاتی که سود خارج از حد معمول عاید شما می‌کند، نمونه بارز کلاهبرداری است.

نظر شما
حروفي را كه در تصوير مي‌بينيد عينا در فيلد مقابلش وارد كنيد
پربازدیدها