تعداد بازدید: ۱۶۰۹
کد خبر: ۱۳۶۴
تاریخ انتشار: ۲۳ بهمن ۱۳۹۵ - ۲۱:۵۱ - 2017 11 February
حیدر العبادی در گفتگو با تلوزیون عراق مطرح کرد؛
حیدر العبادی در گفتگو با تلویزیون عراق اعلام کرد که این کشور در هیچ درگیری منطقه ای و بین المللی شرکت نخواهد کرد.
به نقل از رویترز، حیدر العبادی، نخست وزیر عراق، در گفتگو با تلوزیون دولتی این کشور اعلام کرد که عراق قصد ندارد در درگیری های منطقه ای یا بین المللی شرکت کند.

این اظهارنظر العبادی پس از آن مطرح می شود که او روز گذشته در تماسی تلفنی با دونالد ترامپ گفتگو کرد و مسئله تنش های آمریکا و ایران هم در آن مطرح شد.

احسان الشماری، مفسر سیاسی نزدیک به نخست وزیر عراق، می گوید که این نظر عبادی در رابطه با تنش های میان آمریکا و ایران مطرح شده است.

حیدر العبادی اضافه کرد: «عراق نسبت به حفظ منافع ملیش بسیار حساس است و نمی خواهد بخشی از هر گونه درگیری منطقه ای یا بین المللی باشد که می تواند برای منطقه و عراق فاجعه بار باشد».


کاخ سفید روز گذشته اعلام کرد که دونالد ترامپ و حیدر العبادی در نخستین تماس تلفنی خود در رابطه با تهدید ایران که که در تمام منطقه حضور دارد، صحبت کرده اند.

دفتر نسخت وزیر عراق هم روز جمعه متن تماس تلفنی دو طرف را که نیمه شب پنجشنبه انجام شده بود، بدون اشاره خاصی به ایران منتشر کرد.

در عین حال، هر دو طرف بر ادامه همکاری برای بیرون راندن داعش از شهر موصل، آخرین پایگاه آن در عراق، تاکید کرده اند. نسخت وزیر عراق همچنین از ترامپ خواسته است که ممنوعیت ورود اتباع عراق به ایالات متحده را بردارد.


منبع: پارسینه

نظر شما
حروفي را كه در تصوير مي‌بينيد عينا در فيلد مقابلش وارد كنيد
پربازدیدها