تعداد بازدید: ۱۱۲
کد خبر: ۱۳۳۴۶
تاریخ انتشار: ۳۱ ارديبهشت ۱۴۰۱ - ۲۳:۱۴ - 2022 21 May

مرغ ۶۰ هزار تومانی با عدم استقبال مردم روند کاهشی به خود گرفت.

بررسی نی‌ریزان فارس حاکی از آن است که قیمت مرغ در روز دوشنبه ۲۶ اردیبهشت‌ماه در بازار نی‌ریز بین ۵۲ تا ۵۳ هزار تومان فروخته شد و در روز چهارشنبه به 47 تا 48 هزار تومان هم رسید.

عنایت‌اللهی مسئول تنظیم بازار جهاد کشاورزی نی‌ریز ضمن تأیید کاهشی بودن قیمت مرغ پیش‌بینی نمود که روند کاهش کماکان ادامه یابد.

همچنین برخی از مرغ فروشی‌ها در شهرستان نی‌ریز اقدام به توزیع مرغ منجمد نمودند که به دلیل نزدیک بودن قیمت مرغ منجمد (هر کیلو۴۹۷۰۰ تومان) با قیمت مرغ گرم استقبالی از آن نشده است.

نوشتنی است قیمت عرضه عمده مرغ گرم در بازار تهران به ۳۷ تا ۴۰ هزار تومان رسیده که عنایت‌الهی در مورد این مسئله گفت: با توجه به مصرف زیاد مرغ در استان فارس احتمال رسیدن به این مبالغ کم است اما بعید نیست و همه چیز به سیستم عرضه و تقاضا مربوط است.

نوشتنی است قیمت تخم مرغ هم روند کاهشی به خود گرفته و با وجود اینکه قیمت مصوب هر کیلو  40 هزار تومان اعلام شده بود و در ابتدای هفته گذشته تا قیمت 49 هزار تومان هم فروخته می‌شد به عدد 33 تا 37 هزار تومان در هر کیلو رسیده است. (اختلاف 4 هزار تومانی مربوط به شرکت‌های توزیع کننده می‌باشد.)

وی ادامه داد: فعلاً خبری از کالاهای تنظیم بازار نیست.

او در ارتباط با قیمت شیر خام هم گفت: در حال حاضر قیمت شیر در گاوداری‌ها 12 هزار تومان می‌باشد.

مسئول تنظیم بازار جهاد کشاورزی همچنین عنوان نمود که کارخانه‌های لبنیاتی هنوز اقدام به افزایش قیمت‌ها بر پایه نرخ مصوب نکرده‌اند.

نظر شما
حروفي را كه در تصوير مي‌بينيد عينا در فيلد مقابلش وارد كنيد
پربازدیدها