تعداد بازدید: ۶۱
کد خبر: ۱۳۱۲۶
تاریخ انتشار: ۲۵ ارديبهشت ۱۴۰۱ - ۰۰:۱۷ - 2022 15 May
خطیب جمعه نی‌ریز مشکلات به وجود آمده برای بیماران در پی تحریمهای دارویی را مایه تأسف دانست و گفت: «هیچ کشوری در تاریخ به اندازه ایران تحریم نشده است.»

حجت‌الاسلام والمسلمین سیدجواد فقیه در خطبه‌های نماز جمعه 16  اردی‌بهشت، با اشاره به روز بیماریهای خاص و صعب‌العلاج گفت: «در برخی ازدواجها و مشاوره‌های قبل از ازدواج دقت نمی‌شود و فرزندان بیماریهای خاصی می‌گیرند که با دست خودمان یک فرد معلول را به جامعه تحویل می‌دهیم. این افراد در این مشکلات تحریمها و کمبود دارو به مشکل بر می‌خورند. هیچ کشوری به اندازه ایران در تاریخ تحریم نشده است؛ حتی در مسائل دارویی که مایه تأسف است و خیلی از بیماران در زحمتند.»


همچنین هنوز یک کتابخانه مجهز در نی‌ریز نداریم؛ ملاک پیشرفت فرهنگی یک شهر به تعداد کتابخوانهای آن است.»


خطیب جمعه نی‌ریز با تأکید بر اهمیت دادن به خلاقیت کودکان، افزود: «خلاقیت را نباید از بچه‌ها بگیریم. بگذارید بازی کنند، کشف کنند و خلاء عاطفی نداشته باشند. اگر در مدرسه و درس نظری دارند یا ایده و خلاقیتی دارند، خشک نباشیم. گوش کنیم و حتی اگر اشتباه می‌گویند، تشویقشان کنیم تا دانش‌آموزان را به درس و مدرسه علاقه‌مند کنیم.»


خطیب جمعه نی‌ریز به روز اسناد ملی و میراث مکتوب اشاره کرد و گفت: «امام جمعه عزیز ما، میراث‌دار مردم شما بود و چقدر از این آثار خطی را برای ما به یادگار گذاشت. ما هم باید هویتمان را حفظ کنیم. این خطها و شعرها و مطالب زیبا را که اجدادتان برای شما به جا گذاشتند، نباید در خانه نگه دارید؛ به موزه تحویل دهید تاهمان طور که دغدغه امام جمعه عزیز بود، به عنوان هویت نی‌ریز ثبت شود.»

نظر شما
حروفي را كه در تصوير مي‌بينيد عينا در فيلد مقابلش وارد كنيد
پربازدیدها