تعداد بازدید: ۸۳
کد خبر: ۱۳۱۲۰
تاریخ انتشار: ۲۵ ارديبهشت ۱۴۰۱ - ۰۰:۳۹ - 2022 15 May
شهردار نی‌ریز با اعلام خبر آغاز آسفالت معابر خاکی مسکن مهر وعده داد که در روزهای آینده عملیات زیرسازی و آسفالت خیابان اصلی شهرک امیرکبیر یا جمال آباد نیز به اتمام برسد.

حامد فرغت در گفتگو با نی‌ریزان فارس گفت: زیرسازی، لبه گذاری، آسفالت و ارائه ی خدمات این چنینی در محدوده ی مسکن مهر و شهرک امیرکبیر یعنی اراضی جمال‌آباد نی‌ریز مطابق ماده‌های ۲۲ و ۲۳ آئین‌نامه‌ی اجرایی قانون زمین شهری بر عهده و وظیفه ی اداره کل راه و شهرسازی و اداره راه و شهرسازی نی‌ریز است.
طی سال های اخیر و پس از به بهره برداری رسیدن بلوک‌های آپارتمانی مسکن مهر و سایر تعاونی‌های واقع در شمال شرق نی‌ریز به دلیل مراجعات مکرر مردم و درخواست اهالی مبنی بر آسفالت معابر منطقه یاد شده توسط شهرداری و با توجه به اینکه اداره کل راه و شهرسازی موفق به زیرسازی و آسفالت این معابر نشده است با امضاء تفاهم‌نامه‌هایی بین شهرداری نی‌ریز و اداره کل راه و شهرسازی بخشی از هزینه‌ها را شهرداری به عنوان کمک تقبل نموده و بخشی دیگر آن را اداره ی کل راه و شهرسازی استان فارس تأمین نموده است و شهرداری نسبت به آسفالت این مسیرها اقدام نموده است.


در سال ۱۴۰۰ نیز با حضور مدیرکل سابق راه و شهرسازی در فرمانداری شهرستان نی‌ریز و با حضور فرماندار وقت و مجموعه ی فرمانداری و همچنین نماینده مردم نی‌ریز در مجلس شورای اسلامی تفاهم‌نامه امضاء شد و قرار بر این بود تا اداره کل راه و شهرسازی مبلغ یک میلیارد و ۶۰۰ میلیون تومان به عنوان بخشی از هزینه‌های اجرای این پروژه پرداخت نماید.


شهرداری نی‌ریز هم معادل این مبلغ را در بودجه مصوب خود قرار داد تا این معابر آسفالت شوند اما به دلیل مشکلاتی که دولت در تأمین منابع مالی دارد این مبلغ به نصف تقلیل پیدا کرد و به ۷۱۴ میلیون تومان رسید که با خرید قیر در اسفندماه مقدمات اجرای این پروژه انجام شد و شهرداری نی‌ریز هم مبلغی معادل یک میلیارد و ۲۰۰ میلیارد تومان برای اجرای این پروژه در نظر گرفت و آسفالت معابر خاکی مسکن مهر و اراضی جمال‌آباد با اولویت مسکن مهر آغاز شد.


ان‌شاا... باقی مانده معابر خاکی تعاونی‌های مسکن فرهنگیان و تعاونی‌ کامیونداران توسط شهرداری نی‌ریز زیر سازی و آسفالت می‌شوند.


او ادامه داد: عملیات زیرسازی خیابان اصلی شهرک امیرکبیر(جمال‌آباد) در حال انجام است و ظرف چند هفته آینده آسفالت این خیابان نیز تا ابتدای بولوار نصر انجام خواهد شد.


وی با تأکید بر اینکه اداره راه و شهرسازی مرجع تفکیک و واگذاری این زمین‌ها بوده و ۱۰۰ درصد عملیات زیرسازی و آسفالت را نیز قانونا باید انجام می‌داده گفت: در ارتباط با پاکسازی جداول مسکن مهر از ابتدای ساخت آپارتمانها تا امروز هیچگاه توسط پیمانکاران و اداره کل راه و شهرسازی نخاله‌های ساختمانی تخلیه نشده است و در فصل بارندگی همیشه مشکلاتی را ایجاد کرده است؛ به همین منظور مکاتبات متعددی توسط شهرداری نی‌ریز انجام شده و اداره کل راه و شهرسازی متعهد گردیده است تا هزینه پاکسازی این جداول را به شهرداری نی‌ریز پرداخت کند و یا راه و شهرسازی شهرستان این وظیفه را انجام و این پروژه را به شهرداری تحویل نماید.

نظر شما
حروفي را كه در تصوير مي‌بينيد عينا در فيلد مقابلش وارد كنيد
پربازدیدها