تعداد بازدید: ۹۱
کد خبر: ۱۳۱۱۰
تاریخ انتشار: ۲۴ ارديبهشت ۱۴۰۱ - ۱۱:۲۴ - 2022 14 May
خطیب جمعه نیریز با بیان اینکه کشور مشکلات اقتصادی زیادی دارد، حرکت جدید دولت را یک جراحی اقتصادی توصیف کرد که به گفته وی اگر انجام نمی‌شد، با مشکلات زیادی مواجه می‌شدیم.

حجت الاسلام سیدرضا رحمانی زاده در خطبه های نماز جمعه ۲۳ اردیبهشت اظهار داشت: «این که رهبر معظم انقلاب یک دهه شعار اقتصادی می دهند، برای این است که مسئولان کشور در این جهت اهتمام ورزند. ما با یک جنگ اقتصادی مواجه ایم. ما در نظام بانکی، نظام مالیاتی و الگوی مصرف مشکل داریم. اسراف در کشور ما زیاد است. اقتصاد ما اقتصاد منهای نفت نیست و متکی به نفت است. ما در نظام تولید کالا و ساختار بودجه ریزی کشور و مسئله کسب و کار مشکل داریم.»

وی یکی از مشکلات کشور را ارز ترجیحی عنوان کرد و افزود: «دولت عزم کرد تا دلار ۴۲۰۰ تومانی را حذف کند که اگر این کار صورت نمی‌گرفت، ما با مشکلات بسیاری مواجه می‌شدیم و باید اقتصاد کشور با شجاعت جراحی می شد. مردم ما باید همت کنند و شناخت خودشان را از این اقدام اقتصادی دولت بیشتر کنند.»


خطیب جمعه نیریز اضافه کرد: «ممکن است کسانی که از این ارز ترجیحی بهره می بردند، بخواهند در بازار التهاب ایجاد کنند. اما مردم باید نقش نظارتی خودشان را پررنگ کنند تا جلوی برخی سوء استفاده ها گرفته شود و کسانی که بخواهند از این فرصت به نفع خودشان استفاده کنند، موفق نشوند.»


در حاشیه مراسم نماز جمعه به مناسبت هفته هلال احمر توانمندی های این سازمان به نمایش گذاشته شد. همچنین در بین دو نماز مجید ندیمی فرمانده پایگاه مقاومت مسجد جامع امام خمینی، به مناسبت هفته بسیج سازندگی سخنرانی کرد و فعالیتها و اقدامات آن را تشریح کرد.

کشور ما مشکلات اقتصادی زیادی دارد

کشور ما مشکلات اقتصادی زیادی دارد

نظر شما
حروفي را كه در تصوير مي‌بينيد عينا در فيلد مقابلش وارد كنيد
پربازدیدها