تعداد بازدید: ۱۶۶۳
کد خبر: ۱۲۹۴
تاریخ انتشار: ۱۴ بهمن ۱۳۹۵ - ۰۰:۵۱ - 2017 02 February
در متن پیشنویس طرح آمده است: رئیس جمهور اجازه خواهد داشت تا قدرت نظامی ایالات متحده آمریکا را به تشخیص خود برای تحقق اهدافی به کار بگیرد و مانع دستیابی ایران به اسلحه هسته‌ای شود.
یک عضو مجلس نمایندگان آمریکا روز گذشته پیش‌نویس طرحی را به کنگره ارائه داد که بر اساس آن دولت آمریکا مجاز به اقدام نظامی علیه ایران می شود.

 بر اساس این طرح که توسط "السی هاستینگر" نماینده ایالیت فلوریدا در مجلس نمایندگان آمریکا ارائه شده دولت ترامپ مجوز استفاده از زور علیه تهران و اقدام نظامی علیه ایران را خواهد داشت.

بر اساس پیش‌نویس ارئه شده، رئیس جمهور آمریکا می‌تواند بدون مراجعه به کنگره علیه ایران اقدام نظامی انجام دهد.
این طرح تحت عنوان "صدور مجوز به کارگیری قدرت نظامی علیه ایران" به کنگره ارائه شده است.

ارائه طرح مجوز به ترامپ برای حمله به ایران در کنگره آمریکا

در متن پیشنویس طرح آمده است: رئیس جمهور اجازه خواهد داشت تا قدرت نظامی ایالات متحده آمریکا را به تشخیص خود برای منع دستیابی ایران به اسلحه هسته‌ای به کار بگیرد.

این طرح تا کنون به رأی اعضای کنگره گذاشته نشده است.

کارشناسان معتقدند که احتمال تصویب این طرح توسط دو مجلس نمایندگان وسنا بسیار ضعیف است.

این نماینده در حالی خواستار صدور مجوز اقدام نظامی دولت آمریکا علیه ایران شده است که رئیس جمهور این کشور چنین درخواستی نداشته و تا کنون از اقدام نظامی علیه ایران سخن نگفته است.

روز گذشته مسئله آزمایش موشک بالستیک توسط ایران در سازمان ملل مطرح شد. آمریکا معتقد است که آزمایش‌های موشکی ایران مخالفت صریح با قطعنامه سازمان ملل است.

ایران تا کنون آزمایش موشک جدید را تایید نکرده است اما مسئولان بارها مسائل موشکی جمهوری اسلامی ایران را غیر قابل مذاکره عنوان کرده‌اند.

نماینده آمریکا در سازمان ملل روز گذشته در حاشیه نشست بررسی آزمایش موشکی ایران وعده داده بود که علیه ایران وارد عمل خواهیم شد.
نظر شما
حروفي را كه در تصوير مي‌بينيد عينا در فيلد مقابلش وارد كنيد
پربازدیدها