تعداد بازدید: ۸۶
کد خبر: ۱۲۸۹۴
تاریخ انتشار: ۱۰ ارديبهشت ۱۴۰۱ - ۲۳:۰۰ - 2022 30 April
راه‌های ارتباطی: واتساپ و تلگرام: 1808 800 917 0 دفتر: 0903 5383 - 071 رایانامه (ایمیل):info@neyrizanfars.ir

راه و شهرسازی - فرمانداری
سلام و خسته نباشید خدمت متولیان ساخت پل روگذر نی‌ریز! این چه وضعی است که به وجود آورده‌اید؟ مگر خودتان در این شهر زندگی نمی‌کنید؟

به نظرتان این وضعیت درست است؟ چند سال دیگر می‌خواهید معطل کنید؟

پاسخ فرمانداری:
عملیات اجرایی و تکمیل پروژه روگذر ورودی شهر، با مذاکرات صورت گرفته با اداره کل راه و شهرسازی به زودی شروع می‌شود.

-----------//-----------

راه و شهرسازی - فرمانداری - نماینده مجلس
چرا جاده مشکان به نی ریز از مسیر نقاره‌خانه را که باعث کمتر شدن مسافت و هزینه می‌ شود، احداث نمی‌کنید؟

پاسخ فرمانداری:
با توجه به این که در سنوات قبل پروژه گردنه نقاره‌خانه فاقد کد پروژه بوده است، با پیگیری نماینده محترم مردم در مجلس شورای اسلامی با اخذ کد پروژه و ردیف بودجه، مقدمات اجرای آن در حال انجام می‌باشد.

پاسخ راه و شهرسازی:
با سلام، احتراماً به استحضار می‌رساند با توجه به اهمیت محور نی‌ریز - سیرجان (گردنه لای‌رز)اولویت این اداره اتمام و به نتیجه رساندن این محور پر تردد و پرمخاطره است و ان‌شاءا... بعد از اتمام این محور، گردنه نقاره‌خانه را در رأس امور قرار خواهیم داد.

پاسخ روابط عمومی، اموررسانه وفضای مجازی دکترطهماسبی: 
با سلام خدمت شهروندان گرامی، با تلاش نماینده محترم، به رغم این که گردنه نقاره‌خانه در پروژه‌های مصوب اداره راه و شهرسازی دارای کد و تعریف مشخصی نبود، کد‌دار شده و هم اکنون منتظر تخصیص بودجه جهت ادامه مراحل تکمیل آن است. لذا ضمن تشکر از دغدغه‌مندی شهروند عزیز، به اطلاع می‌رساند نماینده محترم پیگیر این موضوع هستند. هر چند این روند زمان‌بر است و با توجه به‌ وضعیت اختصاص بودجه در دولت، دارای پیچیدگیهای خاصی است.

-----------//-----------

آموزش و پرورش
متأسفانه ریشه مشکلات و آسیبها در مدارس، به دلیل کمبود نیروی مشاور است که به دلیل ساعات کم  و حتی نبود مشاور در مدارس، به این مسئله مهم اهمیت داده نمی‌شود.

پاسخ آموزش و پرورش:
با سلام و قدردانی از انعکاس آن مطلب، ریشه آسیبها عدم آگاهی مردم، نداشتن مهارتهای ده‌گانه و بی‌اعتمادی به خود و ارزشها است .

برآیند آن، وجود آسیبهای متعدد است؛ از جمله پیامدهای استفاده نامناسب از فضای مجازی و قطع ارتباط با خود، خانواده و جامعه است و البته اثرگذاری رفتار اجتماعی، با تصمیم‌گیری ما بی‌ارتباط نیست.
در این بین، کمبود مشاور و عدم ارجاع به مشاوره هم بر ادامه روند آسیب می‌افزاید.

-----------//-----------

فرماندهی انتظامی
ماشینهای سنگین تعمیراتشان را در خیابان انجام می‌دهند و  ضمن ایجاد آلودگی زیست محیطی زیاد، چهره شهر را هم زشت و زننده می‌کنند.

ضمن این که پارک کامیون در معابر شهری ممنوع است؛ چه برسد به این که در خیابانهای مسکن مهر خلاف جهت هم پارک می‌کنند. 

پاسخ فرماندهی انتظامی:
با سلام و سپاس، حتماً پیگیری و برخورد خواهد شد.

-----------//-----------

پست
ای کاش مسئولان قسمت دریافت بسته‌های پستی اداره پست، کمی با حوصله مراجعان را راهنمایی می‌کردند و پاسخ می‌دادند و مارا بلاتکلیف نمی‌گذاشتند. وقتی برای استعلام بسته خود به پست مراجعه می‌کنیم، می‌گویند در سایت استعلام کنید؛ در صورتی که در سایت حدود 5 روز است که مقصد را پست شیراز نشان می‌دهد و ایشان می‌گویند نیست یا خودتان در میان مرسوله‌ها بجویید. بعد از کلی جستجو، خودمان بسته را در میان مرسوله‌هایی که همان روز می‌خواست توزیع شود، پیدا کردیم.

-----------//-----------

بیمارستان شهدای سلامت
وضعیت اتفاقات بیمارستان جدید در روزهای تعطیل بسیار بد است. در این دو روز تعطیلی (شهادت امام علی) که مردم مجبور بودند بیشتر به بیمارستان مراجعه کنند و بیماری ویروسی کودکان هم بسیار شایع شده بود، فقط یک پزشک مشغول ویزیت بیماران بود. در نتیجه کودکانی که دچار اسهال و استفراغ بودند، باید با این وضع شلوغ حدود ۳ ساعت بابت نوبت تریاژ، نوبت صندوق، نوبت پزشک، نوبت داروخانه و تزریقات معطل می‌شدند.

بخش تزریقات هم تنها حدود ۷یا ۸ تخت دارد که همه آنها پر است و بیماران باید مدتها در انتظار خالی شدن تخت بمانند.عده‌ای مجبور بودند روی صندلی و نشسته با آن حال نامناسب سرم تزریق کنند و یا روی هر تخت دو بیمار بخوابند. به یاد دارم زمان جنگ هم وضعیت از این بهتر بود. چرا بخشی از بیمارستان قبلی را برای درمان بیماران سرپایی راه‌اندازی نمی‌کنید تا مردم بیچاره این قدرسرگردان و علاف نشوند؟ چرا مردم باید این همه در رنج و عذاب باشند؟یک موضوع دیگر که خیلی مهم است، رعایت نکردن بهداشت در اتاق تزریقات است. یک بیمار بد حال کرونایی روی یک تخت می‌خوابد و بعد از او، بدون عوض کردن ملحفه، یک کودک بیگناه هم روی همان تخت می‌خوابد.  لطفاً رسیدگی کنید.

پاسخ بیمارستان شهدای سلامت:
با سلام و خدا قوت، تعداد پزشکان عمومی در چارت هر بیمارستان مشخص است و بیشتر از این، به بیمارستان سهمیه پزشک داده نمی‌شود.

تا کنون از سهمیه روستایی هم پزشک کمکی در بیمارستان می‌آوردیم؛ اما این ماه به دلیل آزمون دستیاری در اردیبهشت، هیچ کس حاضر به همکاری نیست.

مبالغ دریافتی پزشکان در بیمارستانهای دولتی پایین است و این باعث عدم تمایل به کار اضافه در بیمارستانهای سطح کشور شده و نی‌ریز هم از این امر مستثنی نمی‌باشد.

این مشکل چند سالی است که وجود دارد و تنها با پیگیریهای انجام شده، تاکنون کمبودی در شهرستان ایجاد نشده. اما با گسترده شدن این ماجرا، مطمئناً این مشکل شدیدتر هم خواهد شد. البته در تلاش هستیم تا با جذب نیرو به مشکل بر نخوریم.

در بیمارستان قدیم هم چون کارکنان کافی جهت راه‌اندازی آن نداریم و تنها مجوز یک بیمارستان در شهر نی‌ریز می‌باشد، در حال حاضر پیگیر به مناقصه گذاشتن اتفاقات بیمارستان به همراه تزریقات و رادیولوژی و آزمایشگاه به طور محدود هستیم.

در مورد تعویض ملحفه،  مرتب نظارت و تذکر داده می‌شود. اگر انجام ندادند، همان زمان به سوپروایزر کشیک اطلاع دهید.

-----------//-----------

امور آبفا
ما جمعی از باغداران منطقه محمود‌آباد هستیم. در خصوص مطلبی که در هفته‌نامه چاپ شده است، سؤالی از رئیس اداره آبفا داشتیم. طبق گزارش شما، پروژه تصفیه‌خانه فاضلاب شهری را به فولاد واگذار کرده‌اید که از آب آن برای صنعت استفاده کند؛ پس تکلیف ما کشاورزها چه می‌شود که باید بوی بد و بیماری‌هایی را که از فاضلاب تولید می‌شود تحمل  کنیم، ولی آبی به زمینهای تشنه نرسد؟ این بی عدالتی است و ما نسبت به این کار اعتراض داریم.

-----------//-----------

نی‌ریزان فارس
جا دارد به مناسبت روز ارتش جمهوری اسلامی، روزنامه شما مصاحبه‌ای با جناب سرهنگ جابر آباد‌زردشتی این دلاور ارتشی که از همشهریان عزیز خودمان است، داشته باشد و چاپ نمایید. او اهل کوی سجاد و فرمانده تیپ ۵۵ هوابرد شیراز است.

نی‌ریزان فارس: با سلام و احترام، لطفاً تلفن تماس با ایشان را به منظور هماهنگی برای انجام مصاحبه، در اختیار هفته‌نامه قرار دهید.

 ادارات، سازمانها و نهادهایی که در این شماره به سؤالات و انتقادات مردمی پاسخ نداده‌اند: پست،   امور آبفا

نظر شما
حروفي را كه در تصوير مي‌بينيد عينا در فيلد مقابلش وارد كنيد
پربازدیدها