تعداد بازدید: ۱۹۰۹
کد خبر: ۱۲۸۷
تاریخ انتشار: ۱۳ بهمن ۱۳۹۵ - ۱۱:۳۱ - 2017 01 February
معاون مسافری راه‌آهن خبر داد
معاون مسافری راه‌آهن از آغاز پیش‌فروش بلیت تمام مسیرهای ریلی به استثنای محور تهران – مشهد از ساعت ۱۷ عصر روز ۱۷ بهمن‌ماه خبر داد.

سیدحسن موسوی در نشست خبری با خبرنگاران با بیان این مطلب، اظهار کرد: با توجه به تصمیمات اتخاذ شده در ستاد نوروزی شرکت راه‌آهن ایام سفرهای نوروزی امسال بین ۲۵ اسفندماه سال ۱۳۹۵ تا ۱۵ فروردین‌ماه سال ۱۳۹۶ تعیین شده تا در این ایام تمام امکانات شبکه ریلی کشور در خدمت مسافران نوروزی باشد.

وی با بیان این‌که در طول این ایام ۲۰۴ قطار به شکل روزانه به مسافران خدمت‌رسانی خواهند کرد، توضیح داد: برای کل ایام پیک نوروز ۴۳۰۰ نفر با ظرفیت مسافرگیری یک میلیون و ۵۶۰ هزار نفر در نظر گرفته شده که از این میان ۷۳۰ هزار بلیت به مقصد مشهد مقدس به فروش خواهد رفت.

معاون مسافری راه‌آهن درباره‌ی زمان‌بندی آغاز پیش‌فروش بلیت‌های نوروزی نیز، افزود: از ساعت ۱۷ روز ۱۷ اسفندماه پیش‌فروش قطارهای نوروزی تمام مسیرها به جز تهران – مشهد به شکل اینترنتی آغاز خواهد شد و بلیت همین مسیرها از ساعت ۷:۳۰ صبح فردا یعنی ۱۸ بهمن‌ماه از طریق مراکز حضوری فروش بلیت در دسترس خواهد بود.

وی ادامه داد: از ساعت ۱۷ روز ۱۸ بهمن‌ماه فروش بلیت مسیر تهران – مشهد و بالعکس آغاز خواهد شد و از ساعت ۷:۳۰ صبح روز ۱۹ بهمن‌ماه این بلیت‌ها به شکل حضوری در دسترس خواهند بود. راه‌آهن برای این ایام ۲۰۰۰ مرکز فروش بلیت حضوری در سراسر کشور در نظر گرفته است.

موسوی همچنین درباره قیمت بلیت‌های در نظر گرفته شده برای ایام نوروز نیز اظهار کرد: برای این ایام شرکت راه‌آهن هیچ درخواست رسمی از سوی شرکت‌های حمل‌ونقل ریلی برای افزایش قیمت بلیت نداشته است و از این‌رو بلیت این قطارها بدون هیچ تغییری در قیاس با گذشته به فروش خواهند رسید.

معاون مسافری راه‌آهن درباره‌ی ظرفیت قطارهای مسافری ایام نوروز نیز گفت: با وجود آنکه تعدادی از واگن‌های قدیمی از سیر خارج شده‌اند، اما با اضافه کردن تعدادی از قطارهای حومه‌ای و محلی به ناوگان در نوروز امسال هیچ کاهش ظرفیت نخواهیم داشت و حتی یک افزایش جزیی نیز در ظرفیت‌ها مشاهده می‌شود.

وی همچنین درباره وضعیت قطارهای بین‌المللی - مسافری در ایام نوروز، ادامه داد: در حال حاضر قطار مسافری نخجوان – مشهد هر هفته در خط سیر قرار می‌گیرد که برای نوروز این حرکت به دوبار در هفته می‌رسد. به این ترتیب که در روزهای یکشنبه و پنج‌شنبه هر هفته از نخجوان به مقصد مشهد و در روزهای دوشنبه و جمعه هر هفته از مشهد به سمت نخجوان حرکت خواهد کرد و پیش‌فروش این مسیر طبق زمان‌بندی اعلام شده آغاز خواهد شد.

وی در پایان درباره وضعیت قطار مسافری تهران – کربلا نیز اظهار کرد: این قطار باید با توجه به شرایط خاصی که دارد از طرف کاروان‌ها و گروه‌های مسافرتی مورد استقبال قرار گیرد که در حال حاضر ما درخواست خاصی دراین زمینه نداشتیم، در صورتی که این درخواست‌ها ارائه شود می‌توان به بازکردن ظرفیت در این مسیر نیز فکر کرد.


منبع: ایسنا

نظر شما
حروفي را كه در تصوير مي‌بينيد عينا در فيلد مقابلش وارد كنيد
پربازدیدها