تعداد بازدید: ۳۲
کد خبر: ۱۲۷۰۸
تاریخ انتشار: ۲۰ فروردين ۱۴۰۱ - ۲۳:۱۴ - 2022 09 April

به موجب ابلاغ رئیس قوه‌قضائیه با توجه به بررسی‌های به عمل آمده، قیمت دیه کامل در ماه‌های غیرحرام برای سال ۱۴۰۱ مبلغ ۶ میلیارد ریال (معادل ۶۰۰ میلیون تومان) تعیین شد.

همچنین معاون طرح و توسعه بیمه مرکزی با اشاره به افزایش ۲۵ درصدی نرخ دیه کامل در سال ۱۴۰۱ گفت: برای کسانی که شروع اعتبار بیمه‌نامه شخص ثالث آن‌ها قبل از ۲۹ اسفند سال گذشته بوده برای افزایش مبلغ دیه نیاز به الحاقیه ندارند.

رحیم مصدق افزود: با توجه به اینکه دیه ماه حرام در سال جاری 800 میلیون تومان خواهد بود و بر اساس قانون بایستی بیمه شخص ثالث را بر اساس دیه ماه حرام صادر کنیم، محاسبات مربوط به این نرخ را انجام داده و به شرکت‌های بیمه بخشنامه خواهیم کرد.

معاون طرح و توسعه بیمه مرکزی درباره دریافت الحاقیه افزود: برای کسانی که شروع اعتبار بیمه نامه آن‌ها قبل از 29  اسفند سال گذشته بوده برای افزایش مبلغ دیه نیاز به الحاقیه ندارند، اما، چون تعهدات مالی بیمه نامه آن‌ها 16 میلیون تومان است اگر مایل باشند می‌توانند افزایش دهند.

مصدق درباره بیمه نامه‌های صادره اول فروردین ماه اضافه کرد: ما از شرکت‌های بیمه و صندوق تأمین خسارت‌های بدنی درخواست کردیم تمهیداتی را برای کسانی که سال جدید بیمه نامه آن‌ها صادر شده است، در نظر بگیرند.

معاون طرح و توسعه بیمه مرکزی افزود: بخش اعظم بیمه نامه‌های صادره ما بیمه نامه‌هایی است که سال گذشته صادر شده است.

براساس قانون، نرخ دیه در ماه‌های حرام به میزان یک سوم افزوده خواهد شد که با این حساب نرخ دیه کامل در ماه‌های حرام (محرم، ذیقعده، ذیحجه و رجب) معادل 800 میلون تومان است.

نظر شما
حروفي را كه در تصوير مي‌بينيد عينا در فيلد مقابلش وارد كنيد
پربازدیدها