تعداد بازدید: ۱۸۶۶
کد خبر: ۱۲۶۸
تاریخ انتشار: ۱۱ بهمن ۱۳۹۵ - ۲۲:۵۷ - 2017 30 January
حال سؤال این است که چه فرقی وجود دارد بین کارمندان بخش های دولتی و غیر دولتی؟ مگر هزینه های عید برای دو گروه متفاوت است؟
دولت میزان عیدی پایان سال 1395 کارکنانش را مبلغ 770 هزار و 500 تومان تعیین کرده است.

این خبر را بگذارید کنار فرمول محاسبه عیدی کارکنان بخش های غیردولتی (تأمین اجتماعی) که باید دو برابر حداقل حقوق باشد.
از آنجا که حداقل حقوق در سال جاری 812 هزار و 166 تومان است، پس کارفرمایان بخش های غیر دولتی موظف اند به هر کارمند خود یک میلیون و 624 هزار و 332 تومان پرداخت کنند.

حال سؤال این است که چه فرقی وجود دارد بین کارمندان بخش های دولتی و غیر دولتی؟ مگر هزینه های عید برای دو گروه متفاوت است که کارمندان دولت ، حتی نصف عیدی کارکنان بخش غیر دولتی را هم نمی گیرند؟

اگر دولت کارفرماست - که هست و بزرگ ترین کارفرما هم هست - چرا خود را به اندازه کارفرمایان بخش غیردولتی زیر دین و تعهد نمی برد و به هر کارمندش 770 هزار تومان عیدی می دهد و در عین حال از بخش خصوصی که زیر بار انواع فشارها و مشکلات است، می خواهد که به کارمندانشان بیش از یک میلیون و 624 هزار تومان عیدی بدهند؟!

غرض، البته این نیست که بخش خصوصی عیدی اش را کم کند چرا که با گرانی های موجود، همین میزان هم واقعاً نیازهای خانواده ها را تأمین نمی کند. سخن بر سر تبعیضی که هر ساله بین دولت و کارفرمایان بخش دولتی از یک سو و کارکنان آنها از سوی دیگر وجود دارد و باید جایی بدان پایان داده شود.

منبع: عصر ایران
غیر قابل انتشار: ۰
انتشار یافته: ۱
اسماعیل
Iran (Islamic Republic of)
۱۸:۵۷ - ۱۳۹۵/۱۱/۱۲
0
0
سلام
دلیل این تفاوت(البته از نظر نگارنده) و صد البته که تفاوت که نیست هیچ، تازه تنها آیتمی هست که با عدالت اجرا می شود، این است که کارکنان بخش خصوصی که همانا کارگران، تکنسین ها، کارشناسان، مهندسین و مدیران بخش صنعت کشور هستند حداقل زمان کاری شان نیز 2 برابر بیشتر از کارمندان محترم دولت می باشد و چه بسا با توجه به حقوق پایین کارکنان بخش خصوصی که منجر به اضافه کاری اجباری می شود به سه برابر کارکنان دولت خواهد رسید و صد البته اینکه تفاوت 2 برابری یاد شده در قبال حقوق های پرداختی و زمان کاری کارکنان دولت نه اینکه 2 برابر نیست بلکه کمتر و کمتر از نصف خواهد بود
نظر شما
حروفي را كه در تصوير مي‌بينيد عينا در فيلد مقابلش وارد كنيد
پربازدیدها