تعداد بازدید: ۲۷۹
کد خبر: ۱۱۹۰۸
تاریخ انتشار: ۳۰ دی ۱۴۰۰ - ۱۱:۱۰ - 2022 20 January
مراسم تجلیل از خیرین مدرسه‌ساز شهرستان نی‌ریز ۲۹ دی‌ماه، در آموزشگاه زنده‌یاد نعمت‌ا... مسروری برگزار شد.
امید شهدان، نی‌ریزان فارس: امیر ولی‌زاده مدیر آموزش و پرورش با پرداختن به اهمیت کار خیرین گفت: درحال حاضر مدارسی که تا به امروز به‌نحوی نوساز هستند و طی چندسال اخیر ساخته شدند؛ ۸۶ کلاس درس از سوی این خیرین  با نام‌های مرحوم قاسمی‌نژاد و خانم بامداد، شهیدان توکل، آقای دکتر خلق‌ا...، خانم طاهره یاقوتی و مرحوم جلیل سلیم‌جواهری، مرحوم اطمینان، مرحوم اصلان علیخانی، مرحوم نعمت‌ا... مسروری و مرحوم فاطمه آزاد بوده و حدود ۷۴ کلاس آن درحال احداث است. 

مدارس به نام خیرین

مراد هدایت فرماندار نی‌ریز صحبت‌هایش را با گرامیداشت هفته شوراهای آموزش و پرورش آغاز کرد و گفت: «جا دارد تشکر کنم از خیرینی که مخصوصاً در ۳ سال گذشته بسیار خوش درخشیدند و جا دارد تشکر کنم از آنانی که در قدیم برای شهرستان افتخار آفریدند مثل زنده‌یاد فرهمندی! 

این عزیزان از ماحصل درآمدی که داشتند بنای نیک گذاشتند. لذا تقاضا دارم به هیچ عنوان مدارسی که خیرین در ساخت آن سهم داشتند به اسم دیگری نام گذاری نشود و بگذارند این راه زمینه‌ای برای ترویج کار نیک باشد.

فرماندار نی‌ریز با بیان اینکه مجمع خیرین مدرسه‌ساز نی‌ریز تنها مجمعی است که بیشتر اعضای آن فرهنگی هستند ابراز خرسندی نمود و گفت: ساختمان اکثر مدارس ما قدیمی شده است. هر چند در روستاها هم این مشکل وجود دارد و ساختمان‌ها فرسوده هستند. 

فرماندار نی‌ریز تصریح کرد: می‌توان از ظرفیت کارخانجاتی که در شهرستان هستند در این امر خداپسند استفاده نمود و بخشی از کار را قبول کرد و درنهایت مدارسی در شأن مردم شهرستان نی‌ریز احداث نمود.

او در ادامه گفت: برخی از مدارس نیاز به سالن امتحانات و یا نمازخانه دارند استدعا دارم خیرین در این رابطه هم کمک کنند.

سرافراز موصلی مدیرکل نوسازی مدارس استان که به صورت ویدیوکنفرانس در جلسه شرکت کرده بود گفت: خیرین زیادی در ساخت مدرسه داریم که بنده از همه عزیزان تقدیر می‌کنم و ان‌شاءا...  این روند ادامه پیدا کند و یک روز شهرستان نی‌ریز را به عنوان رتبه نخست در امر خیر استان فارس قلمداد کنیم.

در بحث اعتبارات دولتی به همان نسبت که خیرین کمک کنند قطعاً پروژه‌های نیمه تمام خیرین در آن تعریف خواهد شد و از این طرف اعتبارات دولتی هم مبالغ بیشتری به سمت نی‌ریز سوق پیدا خواهد کرد.

مسعود طبیعی مدیرعامل مجمع خیرین‌ مدرسه‌ساز گفت: طی ۲ ماه اخیری که بنده در این مجمع خدمت می‌کنم این مجمع قوت گرفته و به صورت رسمی کار خود را آغاز کرده است.

طبیعی راه‌اندازی دفتر مجمع خیرین‌ مدرسه‌ساز در کانون فرهنگی تربیتی احمد نی‌ریزی جهت برگزاری جلسات با خیرین، راه‌اندازی پیج اینستاگرامی و گروه واتس‌آپ در فضای مجازی، را از اولین اقدامات خود نامید و از اعضای مجمع خواست که چنانچه خیرینی را می‌شناسند به وی معرفی کنند تا با او گفتگو شود.

طبیعی گفت: سعی داشته‌ایم در این مدت با نیکوکاران بیشتری حتی در خارج از کشور ارتباط برقرار کنیم و برای شهرستان پروژه‌های فاخری بسازیم.

سرکشی منظم از پروژه‌ها با همراهی مدیریت آموزش و پرورش دیگر اقدام ماست و شناسنامه تمامی پروژه‌هایی که ساخته شده است و در اختیار خیرین قرار می‌گیرد.

مدوّن کردن اطلاعات خیرین و قرار دادن در مجمع، ترویج و تشویق در فضای مجازی و زنده نگه ‌داشتن یاد و خاطره خیرین که در دهه‌های قبل کارهای خیر کرده‌اند همچون زنده‌یاد قطبی، زنده‌یاد بهرامی، یا زنده یاد فرهمندی از دیگر اقدامات ماست.

بنابراین خواهش می‌کنم چنانچه کسی را می‌شناسید در این زمینه به ما معرفی کنید. خواهش دیگری که دارم خیرین بزرگوار هر چه قدر می‌توانند زنجیره این کار خیر را ایجاد کنند تا گسترده‌تر شود تا انقلاب بزرگی در بحث مدرسه‌سازی رخ دهد.نظر شما
حروفي را كه در تصوير مي‌بينيد عينا در فيلد مقابلش وارد كنيد
پربازدیدها