تعداد بازدید: ۴۴۶
کد خبر: ۱۱۸۴۳
تاریخ انتشار: ۲۵ دی ۱۴۰۰ - ۱۵:۳۴ - 2022 15 January
در مراسم نمازجمعه مطرح شد:
خطیب جمعه نی‌ریز با اشاره به تصمیم استانداری مبنی بر تغییر فرماندار شهرستان نی‌ریز، بر دارا بودن شاخصه‌های انقلابی فرماندار جدید تأکید کرد.
امید شهدان، نی‌ریزان فارس: حجت‌الاسلام سیدجواد فقیه در خطبه‌های نمازجمعه ۲٤ دی گفت: «حرف و حدیثهایی زده شده که همین جا اعلام می‌کنم مردم به شایعات توجه نکنند؛ ما در انتصابات به هیچ‌وجه دخالت نداریم و نه موافقیم و نه مخالف! ما فقط نقش مشورتی داریم و تصمیم‌گیر اصلی، شخص استاندار است.»

امام جمعه موقت نی‌ریز ادامه داد: «ما نهایت همکاری را با فرمانداری که می‌آید خواهیم داشت و از مردم هم انتظار داریم ایشان را یاری‌ کنند. بنده توقعم از استاندار فارس این است که فرماندار جدید، بوی دولت آیت‌ا... رئیسی دهد و شاخصه‌های یک مسئول انقلابی را داشته باشد. حامی محرومان بوده و با عدالت آشنا، متوجه محیط‌زیست، پیگیر مشکلات اقتصادی و پروژه‌های نیمه‌تمام شهرستان باشد و حتی اگر لازم شد، به تهران برود. فرمانداری می‌خواهیم که پاشنه کفشش را بالا بکشد و از روستاها بازدید و به درد مردم رسیدگی کند. همچنین به جوانان اهمیت دهد. چنانچه نیرویی کارآمد و جوان نیز فرماندار شد، این برای ما خیلی حائز اهمیت است. فرمانداری که قرار است انتخاب شود، قبل‌از این که مشکل مردم به گوشش برسد، برود و مشکل را ریشه‌یابی کند. دلسوز نظام و انقلاب باشد؛ نه ‌این که به خاطر دولت انقلابی و حفظ سِمت خود، رنگ انقلابی به خود بگیرد!»

خطیب جمعه نی‌ریز ادامه داد: «مطالبه‌گری و نقد از دولت، مجلس و قوه قضائیه حق ماست و تا نفس آخر هم ادامه دارد.»

حجت‌الاسلام فقیه به فرار شاه در ۲۶ دی‌ سال ۱۳۵۷ خورشیدی و وفات حضرت ام‌البنین(س) اشاره و خاطرنشان کرد: «در سفر دکتر قالیباف به نی‌ریز، به ایشان گفتم فرهنگ وزارت دارد، ورزش و اقتصاد نیز همین طور. اما محیط‌زیست وزارت ندارد. همان گونه که اظهار می‌کنید که پیرو رهبری هستید، مقام معظم رهبری می‌فرمایند اولویت اول و حتی از اقتصاد مهمتر، محیط‌زیست است. بعد از گذشت ۴۳ سال از انقلاب اسلامی، هنوز ما وزیری نداریم که از محیط‌زیست دفاع کند. راجع به معادن بهرام‌گور هم به نماینده‌ مجلس گفتم که در این منطقه حساسیت وجود دارد و به منطقه حفاظت‌شده نباید خسارتی برسد. در بحث جانمایی گندله‌سازی فولاد، مبادا آلاینده‌ای ایجاد شود و مردم بخش قطرویه و پشتکوه در رنج باشند.

به دکتر قالیباف هم عرض کردم محض رضای خدا دیگر نی‌ریز را شخم نزنید؛ هر چه معدن واگذار کردید بس است! این قدر راحت مجوز صادر نکنید که تنش بین مرتع‌داران و دامداران ایجاد شود.»

امام جمعه موقت نی‌ریز تصریح کرد: «در سفر اخیر رئیس مجلس شورای اسلامی به شهرستان، ایشان ۲ قول قطعی دادند که یکی مشکل روگذر ورودی شهر بود و دیگری بیمارستان. قرار شد جلسه‌ای در استانداری تشکیل شود و برای حل این معضل راهکاری ارائه دهند.»

خطیب جمعه نی‌ریز به نرخ حق بنگاه املاک و اقلام مصرفی مردم در نی‌ریز نسبت به شهرهای همجوار اشاره کرد و گفت: «آقایان در تعزیرات و ستاد تنظیم بازار باید پاسخگو باشند. آقای رئیسی به صراحت می‌گوید کسی حق ندارد قیمت را افزایش دهد. خیلی وضعیت عجیبی شده و جالب اینجا است که اجناس فراوان است؛ اما نرخ زیاد است و بالاتر هم می‌رود.»

حجت‌الاسلام فقیه در جایی دیگر گفت: «هنوز در نقاط حساس تصمیم‌گیری کشور، افرادی هستند که فاسدند. آقای رئیسی با شعار فسادستیزی روی ‌کار آمد و جوانان ما متعجبند که چرا اینها هنوز سرکارند؟ اینها نباید برای کشور تصمیم بگیرند و بگویند نمی‌شود و این کار را نمی‌توانیم انجام دهیم. بعضی از آنها مطالبات رهبری را دنبال نمی‌کنند؛ لذا آرام‌آرام باید از بدنه نظام خارج شوند. آنها با محرومان جامعه هم سازگاری ندارند، تصمیماتشان از بالا به پایین و نگاهشان متکبرانه است.» 

وی به سالروز اقامه اولین نمازجمعه نی‌ریز به امامت آیت‌ا... فقیه اشاره کرد و گفت: «من قبلاً هم به مسئولان گفتم هر هفته، قبل از نمازجمعه میزخدمت داشته باشید. هر هفته یک مسئول بیاید و گزارش کار دهد تا امام‌جمعه، نماینده و فرماندار بدانند کجا کم ‌و کاست وجود دارد. حتی بانکها بیایند و پاسخگو باشند که چگونه وام ازدواج می‌دهند و به چه کسانی تسهیلات اعطا می‌کنند. امروز با نماینده‌مجلس تلفنی صحبت کردم و گفتم فکری به حال بانکها کنید. این چه وضعی است؟ برای نظام اسلامی زشت است که ربا و نزول باشد و بانکها با این سودهایی که می‌گیرند، تبدیل به بنگاه‌های اقتصادی شوند. »

امام جمعه موقت نی‌ریز در پایان گفت: «شما مسئولان خادم مردم هستید. عزت شما به وحدت و همدلی میان مردم است. نقطه قوّت این نظام هم وحدت و همدلی است.»

نظر شما
حروفي را كه در تصوير مي‌بينيد عينا در فيلد مقابلش وارد كنيد
پربازدیدها