تعداد بازدید: ۲۶۵
کد خبر: ۱۱۸۳۷
تاریخ انتشار: ۲۱ دی ۱۴۰۰ - ۱۵:۳۸ - 2022 11 January
دریافت گواهی سلامت برای محصولات صادراتی به روسیه از ابتدای بهمن‌ماه اجباری شد.
روابط عمومی مدیریت جهادکشاورزی: مدیر جهادکشاورزی شهرستان نی‌ریز گفت: برای صادرات تمامی محصولات کشاورزی به روسیه، علاوه بر گواهی بهداشتی، دریافت گواهی سلامت از سازمان غذا و دارو نیز الزامی است و تجار قبل از اظهار به گمرک می‌بایدگواهی سلامت بگیرند.

علیرضا بصیری تصریح‌ کرد: بر این اساس، تجار و صادرکنندگان محصولات کشاورزی ملزم هستند که حداقل پنج روز قبل از حمل بار و هرگونه اظهار در گمرک‌، با مراجعه به معاونت‌های سازمان غذا و دارو در استان‌ها، گواهی سلامت محموله‌های صادراتی را دریافت کنند و صدور هر گونه مجوز بهداشتی توسط سازمان حفظ نباتات بسته به ارائه گواهی سلامت است.

وی افزود: از ابتدای بهمن تا ابتدای اسفند امسال باید تمامی کارشناسان قرنطینه مستقر در گمرک‌های صادراتی، گواهی سلامت سازمان غذا و دارو را به‌عنوان پیش‌نیاز صدور گواهی بهداشت گیاهی از صادرکنندگان محموله‌های گیاهی به روسیه دریافت کنند.

بصیری تأکیدکرد: البته از ابتدای اسفند، باید گمرک و سازمان غذا و دارو  به‌نحوی عمل‌کنند که صادرات محصولات کشاورزی به روسیه، با ارائه گواهی سلامت به‌ عنوان یکی از مدارک مورد نیاز برای گمرک لحاظ و در سیستم epl ثبت شود.
نظر شما
حروفي را كه در تصوير مي‌بينيد عينا در فيلد مقابلش وارد كنيد
پربازدیدها