تعداد بازدید: ۳۰۵
کد خبر: ۱۱۲۹۷
تاریخ انتشار: ۲۹ آبان ۱۴۰۰ - ۲۰:۰۰ - 2021 20 November
در حالی که مدیرکل آموزش و پرورش عنوان کرده که ۱۴۴۴ مدرسه در فارس بازگشایی شده‌اند اما مدیر آموزش و پرورش نی‌ریز این مسئله را به مدارس واگذار کرده است
محمد جلالی، نی‌ریزان فارس:
امیر ولی‌زاده در گفتگو با نی‌ریزان فارس اعلام کرده است: امسال ما شروع مدارس را به صورت تدریجی داشتیم و پایه‌های اول و دوم ابتدایی، دروس کارگاهی و هنرستان و همچنین دروس عملی و آزمایشگاهی در اولویت بازگشایی قرار دارند.

برپایه گروه‌بندی و دسته‌بندی‌های انجام شده مدارس کم جمعیت روستایی و عشایری با تراکم کلاس‌های ۱۵ نفر و کمتر از ابتدای مهرماه کار خود را شروع کرده‌اند و هم اکنون نیز در حال فعالیت می‌باشند.

همچنین برای مدارس روستایی و عشایری با تراکم ۳۰ نفر به بالا، دانش‌‌آموزان را به دو دسته تقسیم کرده و هر گروه سه روز در هفته آموزش خود را به صورت حضوری دریافت می‌کنند.

این را عنوان کنیم که تصمیم‌گیری در رابطه با باز بودن مدارس توسط خود مدارس انجام می‌شود اما مدارسی که جمعیت آنها زیر ۳۰۰ نفر است فعالیت خود را در شبکه مجازی و سامانه شاد پیگیری کرده‌اند اما در ادامه می‌توانند با تکمیل فرم خود ارزیابی و تأکید می‌کنم با تصمیم مدرسه کلاس‌های حضوری را آغاز کنند. این مدارس از هفته سوم آبان‌ماه کلاس‌های حضوری خود را به میزان دو تا سه روز در هفته دنبال می‌کنند. تصمیم‌گیری برای اینکه چه تعداد از روزها به صورت حضوری باشد بر عهده مدارس و مدیر مدرسه گذاشته شده است.

اما مدارسی که جمعیت آنها بالای ۳۰۰ نفر است در اولویت سوم ما قرار دارند و شرطش آن است که اگر مدرسه شرایط بازگشایی را داشته باشد باید رعایت حد نصاب تراکم کلاس حداقل دو روز در هفته فعالیت‌های خود را به صورت حضوری دنبال کنند.

مدیر آموزش و پرورش نی‌ریز در مورد مدارس ابتدایی گفت: در دستورالعمل جدیدی که برای ما ارسال شده است به ما این اجازه را داده‌اند تا با اولویت پایه اول و دوم سعی کنیم با رعایت فاصله‌گذاری اجتماعی و تهیه امکانات بهداشتی بتوانیم بخشی از روزها را به صورت حضوری برگزار کنیم.

وی در ادامه و در پاسخ به فعالیت مدارس از اول آذرماه گفت: در حال حاضر و در مدارس متوسطه دوم و فنی حرفه‌ای بر پایه دستورالعمل بازگشایی، تمامی مدارس شهرستان آموزش حضوری را انجام می‌دهند اما این‌که چه تعداد از روزها به صورت حضوری باشد بستگی به محیط و امکانات مدرسه دارد و از 2-3 روز آغاز می‌شود و مدارسی هم هستند که به صورت کامل آموزش حضوری را اجرا می‌کنند.

در ارتباط با متوسطه اول در مدارسی که جمعیت کمتری دارند، آموزش حضوری داریم مثل مدارس روستایی.

شروع حضوری آموزش مدارس شهری از ابتدای آذرماه در دستور کار قرار ‌گرفته و دروسی که اهمیت حضوری بودن آن احساس می‌گردد قطعاً انجام می‌شود.

اما در ارتباط با مدارس ابتدایی، آموزشگاه‌های کم جمعیت روستایی آموزش حضوری را آغاز کرده‌اند و در مدارس شهری در پایه‌های اول و دوم با پیشنهاد شورای مدرسه و هماهنگی اداره آموزش حضوری در حال انجام است و سعی‌امان بر این است تا سلامت دانش‌آموزان در اولویت قرار بگیرد اما هنوز بر این باوریم که هیچ آموزشی جایگزین آموزش حضوری نمی‌شود اما با توجه به اینکه دانش‌آموزان این دوره تحصیلی واکسینه نشده‌اند هنوز دستورالعملی به این مدیریت ارسال نشده است .

ولی‌زاده در پایان گفت: با توجه به پیشرفت واکسیناسیون به ویژه در میان دانش‌آموزان امیدواریم هر چه سریع‌تر بازگشایی را به نحو مطلوب شاهد باشیم.

نظر شما
حروفي را كه در تصوير مي‌بينيد عينا در فيلد مقابلش وارد كنيد
پربازدیدها