تعداد بازدید: ۳۰۱
کد خبر: ۱۱۲۷۴
تاریخ انتشار: ۲۹ آبان ۱۴۰۰ - ۱۸:۵۷ - 2021 20 November
در خطبه‌های نماز جمعه مطرح شد:
خطیب جمعه نی‌ریز، مردم ایران را ملتی بالقوه نخبه توصیف کرد که به گفته او در طول دهه‌های بعد از انقلاب آن را ثابت کرده‌اند.
حجت‌الاسلام سیدرضا رحمانی‌زاده در خطبه‌های نماز جمعه 28 آبان، به بیانات مقام معظم رهبری در دیدار با نخبگان جوان و استعدادهای برتر اشاره کرد و اظهار داشت: «همان طور که مقام معظم رهبری فرمودند، ملت ما ملت بالقوه نخبه است که این را در طول دهه‌های بعد از انقلاب در حوزه‌های مختلف ثابت کرده است. به همین دلیل دشمنان از دیرباز از طریق جنگ نرم و روانی سعی در تحقیر ملت ما داشتند و سعی می‌کردند تلقین کنند ما کم استعدادیم. آنها سعی داشتند شعار ما نمی‌توانیم جایگزین شعار ما می‌توانیم شود. اما توجه به استعدادهای داخلی بسیار مهم است و مقام معظم رهبری مسئولان را به دیدن ظرفیتهای داخلی دعوت می‌کنند.»

وی افزود: «مسئله دوم، غفلت و غارت است. این دو، مکمل حرکت استکبار و استعمار در القای ناتوانی به ملت ایران است. آیت‌ا... خامنه‌ای فرمودند: هر گاه ملتی از توانایی خود غفلت کرد، غارت انجام می‌شود. در همین راستا، استفاده از نخبگان برای مدیریت شهری باید مورد توجه قرار گیرد؛ چرا که بعضی دلسرد می‌شوند و مهاجرت می‌کنند.»

خطیب جمعه نی‌ریز گفت: «بعد از روی کار آمدن دولت سیزدهم، ما هنوز مشکلات عدیده‌ای مثل گرانی، تورم و عدم ثبات بازار داریم. این دولت میراث‌دار شرایط بغرنج چند عاملی است. بعضی مشکلات به خاطر سیاستهای غلط دولت قبل مثل شرطی کردن شرایط کشور به برجام است. مشکلات دیگری مثل نقدینگی، خرج پول افسارگسیخته و خدمات و کالای کم باعث شد تا اجناس قیمت چندین برابری پیدا کند و تناسب نداشته باشد.»

وی افزود: «بعد از انقلاب در ایران، نقدینگی در اقتصاد سالانه به طور متوسط ۲۵ درصد افزایش داشت. اما تنها در سال ۹۹، رشد نقدینگی بیش از ۴۰ درصد بود. وقتی آقای روحانی دولت را تحویل گرفت، دلار ۳ هزار تومان بود و حالا ۲۵ هزار تومان است.»

رحمانی‌زاده به مشکلات دیگری از جمله تعطیلی صدها کارخانه، طرح‌های دقیقه نودی دولت روحانی از جمله افزایش حقوق، رتبه‌بندی معلمان، یکسان‌سازی حقوق بازنشستگان و ... اشاره کرد که به گفته وی، حل این مشکلات نیاز به زمان دارد.

خطیب جمعه نی‌ریز عنوان داشت: «اصلاح یک کشور نیاز به آرامش دارد و همّ و غم دشمن این است که آرامش جامعه را بگیرد. همراهی مردم هم اهمیت زیادی دارد. متأسفانه اعتماد مردم به دولتمردان کاهش پیدا کرده و برگرداندن این اعتماد زمان‌بر است.»

نظر شما
حروفي را كه در تصوير مي‌بينيد عينا در فيلد مقابلش وارد كنيد
پربازدیدها