تعداد بازدید: ۲۷۴
کد خبر: ۱۱۲۳۶
تاریخ انتشار: ۲۴ آبان ۱۴۰۰ - ۰۸:۰۰ - 2021 15 November
رئیس شرکت پخش فرآورده‌های نفتی نی‌ریز در پاسخ به مطلب: آیا کمبود گاز، پاشنه آشیل بحرانی تازه خواهد شد؟ توضیحاتی را ارسال نمود که در زیر می‌خوانید:
خدمت نگارنده متن عارضم که منظورشان کدام حوزه دیپلماسی است؟ ان‌شاا... که منظورشان دیپلماسی دولت قبل که نزدیک به یک دهه به بهانه دیپلماسی باعث شد همه چیز را به برجام گره بزنند و مملکت را آبستن شرایط کنونی کنند، نباشد.

یادم است که می‌گفتند ساخت  نیروگاه اتمی به جای نیروگاه گازی برای کشوری که از نظر منابع گازی  در جهان مقام دوم است، چه توجیهی دارد؟ و سپس سانریفیوژها یک به یک از کار افتادند و شرایط به گونه‌ای رقم خورد که یکی از دغدغه‌های دولت فعلی تأمین گاز این نیروگاه‌ها گردید.

در مورد اینکه می‌فرمایید روسیه اجازه برداشت از میادین خزر را نمی‌دهد نگارنده لطف کند دلیل قانع‌کننده خود را ارائه نماید.

نظر به اینکه با نگاه شرق‌محور موافق نیستیم ولی دقت فرمایید که با شروع دولت انقلابی و رویکرد مقتدرانه به جای منفعلانه طبیعی است که با تغییر رویکرد سیاست خارجی ایران خاصه با غرب و برجام، جریان غربگرای داخلی و خارجی  به تحرک افتاده و با شایعه‌پراکنی به دنبال تخریب روابط ایران و کشورهای بلوک شرق در اذهان عامه مردم است؛ کشورهایی همچون چین و روسیه که می‌توانند گره‌های ایجاد شده اقتصادی را بدون اتکا به غرب با یک تعامل سازنده بازکنند.

یکی از دلایلی که مصرف گاز شهری همه ساله در حال افزایش است، گازکشی به مناطق توسعه نیافته و بهره‌مند کردن خانوارها به این موهبت الهی است لذا به موازات این خدمت‌رسانی به مردم انتظار می‌رود دولت مردمی نسبت به سرمایه‌گذاری بیشتر و توسعه این حوزه با دستان توانمند مهندسین داخلی اهتمام ورزد.

مصطفی امیرزاده 
رئیس شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی ناحیه نی‌ریز

نظر شما
حروفي را كه در تصوير مي‌بينيد عينا در فيلد مقابلش وارد كنيد
پربازدیدها