تعداد بازدید: ۳۲۸
کد خبر: ۱۱۰۹۸
تاریخ انتشار: ۱۵ آبان ۱۴۰۰ - ۱۹:۳۴ - 2021 06 November
خطیب جمعه نی‌ریز با اشاره به طرح محله محوری و شورایاری شورای شهر نی‌ریز، اجرای مفید آن را تنها با عزم و اراده مردم، شورای شهر و شهرداری ممکن دانست.
حجت‌الاسلام سیدرضا رحمانی‌زاده در خطبه‌های نماز جمعه 14 آبان، اظهار داشت: «این که بزرگان و معتمدین محله را دعوت می‌کنیم و مشکلات آن محله  و راهکارها بررسی می‌شود، باید با عزم و اراده مردم، اعضای شورا و شهرداری همراه باشد تا به نتیجه برسد.»

وی افزود: «مردم باید سالیانه ۱۲ میلیارد تومان عوارض خدمات خود را پرداخت کنند؛ خصوصاً اصناف. چون شهرداری خود باید تولید درآمد کند. با توجه به گستردگی شهر و مهاجرتها، مردم باید همراهی کنند. فقط ماهیانه ۷۰۰ تا ۸۰۰ میلیون تومان هزینه جمع‌آوری پسماندها است.»

خطیب جمعه نی‌ریز در جایی دیگر گفت: «شنیده‌ام با توجه به این که قرار است بیمارستان جدید را افتتاح کنند، می‌خواهند دستگاه اکسیژن‌ساز بیمارستان شهدا را که برای تهیه آن بیش از ۲ میلیارد تومان هزینه شده، به بیمارستان علی‌اصغر شیراز انتقال دهند. در صورتی که همین بیمارستان شهدا هم به این دستگاه نیاز دارد و بخشی از مراجعات مردم به همین بیمارستان است. این بیمارستان باید کماکان به کار خود ادامه دهد و حداقل به عنوان یک درمانگاه مورد استفاده قرار گیرد.»

رحمانی‌زاده عنوان داشت: «مسئله دستگاه اکسیژن‌ساز برای شهرستان ما یک ضرورت است. ما مشکلات عدیده‌ای داریم و اگر این را هم بخواهیم از دست بدهیم، مردم راضی نیستند.»

وی تقوای اجتماعی را هم به اندازه تقوای فردی مهم دانست و گفت: «ما باید در برابر حقوق محرومان و مظلومان و مسائل اجتماعی و سیاسی توجه لازم را داشته باشیم. به مسئولیتهای خانوادگی، مسئولیت در برابر نیازهای مردم و مشکلات و مفاسد اجتماعی و حتی محیط زیست و منابع طبیعی اهمیت بدهیم.»

خطیب جمعه نی‌ریز به روز فرهنگ عمومی اشاره کرد و افزود: «فرهنگ هویت یک ملت است و ارزشهای فرهنگی روح ملتها است. لذا تمرکز دشمن بیشتر روی فرهنگ است. فرهنگ موتور محرکه اقتصاد و سیاست است و اقتصادی که عقبه فرهنگی صحیحی داشته باشد، اختلاف طبقاتی ایجاد نمی‌کند. بنابراین جلسات فرهنگ عمومی نباید تنها به جلسه ختم شود.»

رحمانی‌زاده به عملیات اخیر نیروی دریایی سپاه هم گریزی زد و گفت: «نیروهای دریایی سپاه با هوشیاری و شجاعت تمام و اقدام به موقع، سیلی محکمی به آمریکایی‌ها زد. پیام این کار نیروی دریایی سپاه، یکی این بود که معادله قدرت در منطقه عوض شده است و امروز نظم حاکم بر منطقه مبتنی بر اراده ایران است. دوم این که هیچ قدرتی نمی‌تواند در برابر قدرت ایمان دلاور مردان ما مقاومت کند و دشمن را میخکوب می‌کند. سوم این که دست‌درازی به منابع و منافع ما، با پاسخ کوبنده ایران مواجه خواهد شد.»

وی افزود: «کار سپاه در میدان عمل، قدرت قلبی است برای مردان سیاسی ما در گفتگوی آینده برجام.»

نوشتنی است در مورد موضوع دستگاه اکسیژن ساز که در خطبه های نماز جمعه مطرح شده، گفتگویی با دکتر آل داود رئیس شبکه بهداشت داشته‌ایم که به زودی منتشر می‌شود.‌‌..

نظر شما
حروفي را كه در تصوير مي‌بينيد عينا در فيلد مقابلش وارد كنيد
پربازدیدها