تعداد بازدید: ۲۸۴
کد خبر: ۱۱۰۳۱
تاریخ انتشار: ۰۹ آبان ۱۴۰۰ - ۱۳:۱۹ - 2021 31 October
از عزیزان متصدی بنگاه معاملات ملکی و وزیر مسکن پنهان نیست از شما دوستان جان چه پنهان هفته گذشته کانون عالی انجمن‌های صنفی کارفرمایی در نامه‌ای خطاب به رئیس‌جمهوری برای مشارکت در ساخت طرح ساخت یک میلیون مسکن در سال اعلام آمادگی کرد.

یعنی دوستان دیدند که تا تنور داغ است بهتر است بچسبانند و گفتند ما هم می‌توانیم! حالا این «کانون عالی انجمن‌های صنفی کارفرمایی» اساساً تا الان کجا بودند و کارشان چیست و ....  اصلاً مهم نیست. مهم این است این بندگان خدا به نیت ثواب و انداختن نخودی در این آش پیشقدم شده‌اند. می‌ترسیم دو روز دیگر انجمن انبوه‌سازان‌ قصبه ما هم نامه‌ای به رئیس‌جمهور بنویسند و اعلام آمادگی کنند. 

علی ای حال با عنایت به اعلام آمادگی صنوف مهم در این مقوله و افزایش آپارتمان‌نشینی در سنوات آینده امروز اگر ریا نباشد قصد داریم افق‌های نوین مقوله آپارتمان‌نشینی را آچار‌کشی کنیم.

و اما آپارتمان نشینی در عصر حاضر و استفاده از فرصت های پیش رو...

با وجود اینکه بسیاری از آپارتمان نشینان از وجود برخی مشکلات نظیر پرداختن نشدن حق شارژ توسط عده‌ای از ساکنین محل، نگهداری حیوانات خانگی مثل سگ، مار، ایگوانا، لاما و ... مشاع بودن پارکینگ، سر و صدا و ... شاکی هستند ولی می‌توان از این تهدیدات آپارتمان‌نشینی به عنوان به فرصت‌طلایی بهره جست و حتی برخی مشکلات نظام را حل و فصل کرد.

از آنجا که حدود و ثغور وظایف ما لایتناهی است و در همه امور دستی بر آتش داریم چند پیشنهاد سوفسطایی و سهل‌الادراک در خصوص استفاده بهینه از آپارتمان و مزایای آپارتمان‌نشینی ارائه می‌کنیم: 

الف) رفع مشکل بیکاری: 

در حال حاضر یکی از مشکلات اساسی دولت مشکل بیکاری و کاهش نرخ اشتغال است. بر اساس قوانین بین‌المللی که نه قوانین بین‌الخودمانی، هر فرد در هفته یک ساعت کار کند، در زمره شاغلین قرار دارد. بنابراین مدیران ساختمان را می‌توان در زمره افراد شاغل برشمرد و حتی می‌توان نظیر برخی ادارات که در حال حاضر دو رئیس( رئیس اصلی و رئیس در سایه) دارند، عمل کرد و برای ساختمان دو یا حتی چند رئیس در ژانرهای مختلف با توجه به تخصص‌شان انتخاب کرد! 
 
ب) بانک اطلاعاتی قوی

یکی از خصوصیات انسان فرهیخته و شریف آگاهی داشتن از شرایط و حال و روز همسایه است. این اصل به خوبی در تعداد زیادی از آپارتمان‌ها رعایت می‌شود. به خصوص که تعدادی از نسوان محترم تا از جیک و پوک همسایه‌ها سر در نیاورند، ول کن ماجرا نیستند و به محض شنیدن سر و صدا، ورود یک غریبه به منزل همسایه و ... به بهانه پول شارژ، غذای نذری، تحویل قبوض خدماتی و ... به خانه همسایه سرک می‌کشند و ته و توی قضیه را در می‌آورند. بنابراین می‌توان از تخصص و اطلاعات ذی‌قیمت این بزرگواران در کشف جنایت‌های مختلف نظیر دلایل افزایش طلاق، کشفیات مواد مخدر، سرقتهای بزرگ، اختلاس‌های کلان، استخدام دختر نماینده مجلس در وزارت نفت و ... استفاده کرد. 

پ) ایجاد اشتغال با باغ‌وحش خانگی

امروزه مشاغل خرد در دنیا به یکی از پایه‌های اقتصاد تبدیل شده است. از سویی این روزها تعداد حیوانات دست‌آموز ساکنین آپارتمان‌ها هم کم نیست.

فلذا پیشنهاد می‌شود در حیاط آپارتمان محوطه‌ای برای نگهداری حیوانات دست‌آموز ساکنین آپارتمان تعبیه شود و عزیزان حیوانات خود را در این مکان در معرض نمایش عموم قرار دهند. هم کسب درآمدی است و هم ایجاد اشتغال با تعیین مدیر باغ‌وحش، نگهبان، بلیط فروش، مسئول تغذیه و ... 

سایر مزایای آپارتمان نشینی را هم خودتان لیست کنید. بیل که به کمرتان نخورده است!

وحید حاج سعیدی

نظر شما
حروفي را كه در تصوير مي‌بينيد عينا در فيلد مقابلش وارد كنيد
پربازدیدها