تعداد بازدید: ۹۸۶
کد خبر: ۱۰۹۵۷
تاریخ انتشار: ۰۲ آبان ۱۴۰۰ - ۱۱:۰۳ - 2021 24 October
شهر فرنگ
بازی مُرَکَب ک مجموعهٔ تلویزیونی بقا و محصول کرهٔ جنوبی است که از نتفلیکس در حال پخش می‌باشد و در ایران دوبله شده و در فیلیمو قابل عرضه است.
این مجموعه در ۱۷ سپتامبر ۲۰۲۱، در سطح جهانی منتشر شد.

بازی مرکب در مجموع نقدهای بسیار مثبتی دریافت کرد. در هفتهٔ اول انتشار، به یکی از پربیننده‌ترین مجموعه‌های نتفلیکس در ۹۰ کشور تبدیل شد و ۲۸ روز پس از انتشار با بیش از ۱۱۱ میلیون ببیننده، رکورد بریجرتون را شکست و به پربیننده‌ترین مجموعهٔ این شبکه تبدیل شد. در این سریال گروهی متشکل از ۴۵۶ نفر با تجربیات متفاوت از زندگی، برای بردن جایزه ۴۵٫۶ میلیارد وونی (۳۸٫۷ میلیون دلاری) به شرکت در مجموعه‌ای از بازی‌های کودکانه با عواقبی ناگوار دعوت می‌شوند...


نقدنوشت

فقرا در بازی مرگ

وبگاه راتن تومیتوز از مجموع ۴۳ نقد، امتیاز ۹۱٪ و میانگین ۸ از ۱۰ را به این مجموعه داد.

در متاکریتیک، این مجموعه امتیاز میانگین ۷۵ از ۱۰۰ را بر اساس ۱۰ نقد دریافت کرد که نشانگر «نقدهای در مجموع مطلوب» است.

این مجموعه به‌خاطر شباهت‌هایی که با فیلم ژاپنی «هر طور خدایان بخواهند» داشت، مورد انتقاد قرار گرفت. این فیلم اقتباسی از «مانگایی» با همین نام است که در سال ۲۰۱۴ منتشر شد و داستان آن حول محور نسخه‌های خطرناکی از بازی‌های کودکانه مانند نسخهٔ ژاپنی «نور قرمز، نور سبز» می‌چرخد. 

هوانگ دونگ-هیوک در پاسخ به ادعاهای مبنی بر سرقت ادبی گفت، کار بر روی فیلم‌نامه را از سال ۲۰۰۸ آغاز کرده و شباهت‌های بین دو فیلم که در هنگام فیلم‌بردای از آن‌ها مطلع شده، تصادفی است.

او اذعان داشت، از کمیک‌ها و انیمیشن‌های ژاپنی همچون نبرد سلطنتی و بازی دروغین الهام گرفته‌است.

این مجموعه به نخستین درام کره‌ای تبدیل شد که در سطح جهانی، در صدر جداول ۱۰ مجموعهٔ تلویزیونی پربینندهٔ هفتگی نتفلیکس قرار گرفت و در ۹۰ کشور، از جمله ایالات متحده و بریتانیا شماره یک شد.

داستان یک انتقاد کاملاً آشکار از جامعه سرمایه‌داری ماست که در رقابت است. فقرا در بازی مرگ و زندگی به معنای واقعی کلمه برای زنده ماندن رقابت می‌کنند. و همه این‌ها برای سرگرمی ثروتمندان است.

در زمانه‌ای که بیشتر مردم نگران بی‌عدالتی اجتماعی هستند و افراد بیشتری سرخورده شده‌اند، این نوع بازتاب در مورد بی‌عدالتی اجتماعی در سرمایه‌داری به وضوح به فروش می‌رسد.
نظر شما
حروفي را كه در تصوير مي‌بينيد عينا در فيلد مقابلش وارد كنيد
پربازدیدها