تعداد بازدید: ۶۴۲
کد خبر: ۱۰۸۶۳
تاریخ انتشار: ۱۸ مهر ۱۴۰۰ - ۱۸:۲۶ - 2021 10 October
شهردار نی‌ریز خبر داد:
در میان گلایه‌های اهالی محله نواب صفوی، شهردار از اجرای 5 طرح در آنجا خبر داد.
مهدی منفرد، نی‌ریزان فارس:
شورای اسلامی شهر نی‌ریز در سومین جلسه‌ی دعوت از محلات شهر، میزبان جمعی از اهالی محله شهید نواب صفوی بود.

این جلسه با حضور اعضای شورای اسلامی، شهردار و تعدادی از اهالی محله نواب صفوی پیرامون مسائل و مشکلات آن محله در روز یکشنبه 11 مهر ماه در دفتر شورا برگزار شد.

انتخاب یک نفر رابط
در این جلسه ابتدا سید علاءالدین فقیه رئیس شورای شهر با اشاره به اینکه مردم محله نواب مردمی صادق، پاک و پر تلاش هستند و نیاز به خدمات بیشتری دارند گفت: از افراد حاضر می‌خواهم ضمن بیان مسائل و مشکلات یک نفر را به عنوان رابط شورا و مردم انتخاب کنند.

محله‌ای مهاجرپذیر
قاسم زارع از اهالی منطقه نواب که سابقه عضویت در شورای شهر را دارد گفت: هرچند می‌دانیم شهر در حال توسعه است اما با توجه به اینکه محله نواب یک محله مهاجرپذیر است و حدود 7 هزار نفر در این محله سکونت دارند نیاز به توجه بیشتر الزامی می‌باشد، بعد از سالها هنوز گرد و غبار فقر و غریبی در این محل وجود دارد و نیاز است هم از نظر فرهنگی و هم عمرانی کار های زیادی در منطقه انجام شود.

4 متر فضای سبز نداریم؟
حسن شجاعی‌فر یکی از روحانیون محله نواب با انتقاد از اعضای شورا گفت: شما باید جوابگوی مشکلات ما باشید،40 سال است در محله نواب هر قولی داده‌اند عمل نشده است!

وی ادامه داد: آیا ما لایق 4 متر فضای سبز نیستیم؟ چرا در نقاط دیگر شهر اجازه ساخت و ساز غیرمجاز نمی‌دهید اما در نواب جلوی فرد متخلف را نمی‌گیرند؟ چرا کرامت انسان‌ها زمان حضور در شهرداری رعایت نمی‌شود و کارمندان شهرداری با افراد خوب برخورد نمی‌کنند؟ 

خواسته‌های معتمدین
معتمدین محله نواب نسبت به رسیدگی به این محله منتقد بودند و خواستار خدمات بیشتر شدند.
از جمله مسائلی که در این جلسه مطرح گردید می‌توان به دو بانده کردن خیابان نواب صفوی، تملک و کامل کردن بلوار شهید اکتسابی، جمع‌آوری و اصلاح مسیر فاضلاب انتهای خیابان نواب و کنار بلوار امام رضا، ایجاد فضای سبز، ایجاد سرانه آموزشی، تعیین تکلیف پل ورودی شهر، اجرای خیابان عریض از آموزش و پرورش به بلوار امام رضا، تلاش برای ارتقاء فرهنگ شهروندی در محل با توجه به مهاجر پذیر بودن منطقه، عدم پارک خودروهای سنگین در خیابان‌های محله و جلوگیری از رهاسازی فاضلاب در کوچه و خیابان اشاره کرد.

به کرامت انسان‌ها حساسیم
مجتبی افسر نائب رئیس شورا در این جلسه گفت: دید و نگاه ما به تمام نقاط شهر یکسان است و ما خودمان را از مردم جدا نمی‌دانیم و نسبت به کرامت انسان‌ها حساس هستیم و اگر تخلفی در این زمینه مشاهده کنیم قطعاً شورا ورود کرده و برخورد خواهد کرد.

خواسته‌های محله از زبان یک عضو شورا
محمد شاهسونی عضو شورای شهر با اشاره به اینکه اول به عنوان شهروند محله نواب و بعد عضو شورا حرف می‌زند گفت: تملک باغها و زمین‌های انتهای خیابان شهید کردگاری، بازنگری و اصلاح خیابان روبروی فداییان اسلام از 12 متر به 24 متر، ایجاد فضای سبز و آسفالت خیابان اصلی و فاضلاب مهمترین خواسته‌های مردم منطقه می‌باشد.

انتقاد منصفانه
شهردار نی‌ریز در این جلسه با اشاره به سخنان رهبر انقلاب گفت: انتقاد باید منصفانه باشد و همانطور که رهبری فرمودند عمده کسانی که آمدند و رفتند خدمتگزار بودند؛ مردمی که نسبت به خواسته‌های خود اعتراض دارند چند دسته‌اند یکی آنهای که خواسته‌های به حقی دارند و ما نسبت توقعات به حق آنها پوزش می‌خواهیم.

وی ادامه داد: دسته‌ای هم هستند از سازمانی مثل شهرداری خواسته‌ای دارند که مربوط به آن نهاد نمی‌شود مثل اجرای فاضلاب، روشنایی معابر و در خواست‌های این چنینی.

حامد فرغت افزود: دولت هیچ حمایت مالی از شهرداری‌ها نمی‌کند و در بودجه 50 میلیاردی ما 200 میلیون آن از اعتبارات دولتی بوده که آن هم محقق نشده است.

وی ادامه داد: تغییر طرح تفضیلی شهر دست شهرداری نیست و به راحتی نمی‌شود قسمتی را به شهر اضافه یا کم کرد هر چند افزایش مساحت شهری کاری غیر قانونی می‌باشد و هیچ‌کس نمی‌تواند شهر را به قسمتی بکشد یا از جایی دور کند و شهردار باید طبق طرح تفضیلی شهر پیش برود.

شهردار ادامه داد: دسته‌ای هم کسانی هستند که تخلفی انجام می‌دهند که اگر شهرداری با آنها برخورد کند ما متهم به ظلم و بدرفتاری می‌شویم.

فرغت همچنین ادامه داد: دغدغه بسیاری از شهرهای در حال توسعه مثل ما آسفالت معابر است و در طرح بازآفرینی شهری برای گرفتن 199 تن قیر 700 میلیون سفته شخصی دادم تا بتوانیم بسیاری از کوچه‌ها را آسفالت کنیم و کوچه‌های خاکی مختص محله نواب نیست و ما در شهرک انتظام هم کوچه خاکی داریم و آنها هم گله‌مند هستند.

5 برنامه برای محله نواب
وی همچنین گفت: روکش آسفالت خیابان نواب صفوی، ایجاد پارک به مساحت ده هزار متر، اصلاح میدان ورودی و تملک و تکمیل بلوار شهید اکتسابی از اولویت‌های ماست که در محله نواب صفوی در دست اقدام داریم و سالن ورزشی موجود در محله نیز که در چند سال گذشته بالغ بر 5/3 میلیارد در آن هزینه شده نیز به زودی افتتاح می‌شود.

نظر شما
حروفي را كه در تصوير مي‌بينيد عينا در فيلد مقابلش وارد كنيد
پربازدیدها