تعداد بازدید: ۳۰۳
کد خبر: ۱۰۷۵۶
تاریخ انتشار: ۱۱ مهر ۱۴۰۰ - ۱۳:۱۶ - 2021 03 October
راه‌های ارتباطی:
واتساپ و تلگرام: 1808 800 917 0
سامانه پیامک: 1808 800 917 1000
دفتر: 0903 5383 - 071
رایانامه (ایمیل):info@neyrizanfars.ir

دکترآل داود
 می‌خواهم درباره فرار از مالیات دکتر ... بگویم.
ایشان برای هزینه عمل بیماران به هیچ عنوان از دستگاه پوز استفاده نمی‌کند و فقط پول نقد قبول می‌کنند.
من دیشب مطب ایشان بودم. ساعت ده شب برای هزینه عمل مادرم گفتند 3 میلیون تومان پول نقد باید به آنها بدهم.
من پول نقد نداشتم. هر چه پافشاری کردم، قبول نکردند که کارت بکشند. بعد متوجه شدم چند بیمار دیگر مشکل من را داشتند و چند نفر هم پول نقد همراهشان آورده بودند.
من بلافاصله به مطب دکتر آل‌داود رفتم و به ایشان گزارش دادم. رئیس شبکه بهداشت هم به دکتر گفتند چرا چنین کاری می‌کنند؟ شب بعد دکتر پرونده مادر من را تحویل داد و گفت به خاطر این که به رئیس شبکه بهداشت گزارش دادید، مادر شما را عمل نمی‌کنم.

پاسخ دکتر آل‌داود:
با سلام و احترام، در صورت انجام عمل می‌توان به واحد نظارت بر درمان شکایت کرد. ولی در صورت عدم انجام آن، چون جرمی مرتکب نشده، امکان پیگیری از طرف شبکه نمی‌باشد. 
نکته قابل توجه، مشکل بزرگی است که شهرستانها و بیمارستانهای مراکز آن دارند و آن این که هزینه پرداختی به پزشکان برای عملهای پر ریسک بسیار ناچیز است و با بار قانونی آن تناسب ندارد. از این رو پزشکان بخش خصوصی شهرستان تمایلی به انجام آن ندارند و بیماران مجبور به مراجعه به مراکز استان می‌شوند که منجر به نارضایتی و هزینه‌های زیاد برای آنها می‌شود و جای دخالت قانونی برای شبکه وجود ندارد. این امر منجر به اختلافات پزشک به خاطر بار قانونی و مردم به خاطر هزینه‌ها شده است.

مخابرات
چرا شهرک جمال‌آباد تلفن ثابت ندارد؟ چرا آن را کابل‌کشی نمی‌کنید؟

پاسخ مخابرات:
با سلام، با توجه به این که در شهرک جمال‌آباد هنوز زیرسازی به صورت کامل انجام نشده و هنوز تعداد زیادی از زمینها ساخته نشده است، تا زمانی که کلیه زیرساختها آماده نباشد، امکان کابل‌کشی وجود ندارد. چرا که در آینده مطمئناً به تأسیسات مخابرات صدمه وارد می‌شود. 

فرمانداری - نماینده مجلس
روستاهای بخش مرکزی از آب غیر شرب استفاده می‌کنند. مگر روستاهای بخش مرکزی حاجی‌آباد، سورمه، حیدرآباد، رحیم‌آباد، نصیر‌آباد، علی‌آباد، لای‌حنا و... جزو شهرستان نی‌ریز نیستند؟ چرا فکری به حال ما نمی‌کنید؟ یک روز خودتان را جای خانواده ما بگذارید و ببینید چه می‌کشیم؟

پاسخ فرمانداری:
در رابطه با آبرسانی به مجموعه روستاهای نصیرآباد واقع در بخش مرکزی شهرستان نی‌ریز، به اطلاع می‌رساند تأمین آب روستاهای مذکور از گذشته در دستور کار آبفا قرار داشته و در حال حاضر نیز امور آبفای شهرستان نی‌ریز در حال خرید تجهیزات مورد نیاز با اعتبارات تخصیص یافته می‌باشد که لوله خط انتقال نیز در چند روز گذشته خریداری و در انبار تخلیه گردیده است. پس از تکمیل تجهیزات مورد نیاز و انجام مقدمات لازم، پروژه شروع و با همکاری ویژه همه مردم خوب روستاهای مدنظر، راهکارهای مورد نظر آبفا برای آبرسانی اجرا خواهد شد.

فرمانداری
این همه به مردم در دوران کرونا برای ثبت‌نام در سامانه سجام فشار آوردند. الان چه کاربردی دارد؟ کسانی که عضو نشده‌اند با کسانی که عضو سجام هستند، چه تفاوتی دارند؟

پاسخ فرمانداری:
با سلام و احترام، در خصوص سؤالات مطرح شده از سوی شهروندان محترم، جوابیه زیر جهت چاپ در شماره آتی آن هفته‌نامه ارسال می‌گردد.
به اطلاع طراح محترم سؤال و شهروندان محترم می‌رساند که سامانه جامع ثبت اطلاعات مشتریان سجام، مسئولیت خودکار فرآیند جمع‌آوری و مدیریت اطلاعات مشتریان بازار سرمایه را بر عهده دارد و با راه‌ اندازی این سامانه، نه تنها شاهد تسهیل در گردآوری اطلاعات سهامداران هستیم، بلکه با تجمیع اطلاعات و سوابق معاملاتی، شفافیت بازار نیز با رشد قابل توجهی همراه شده است. لذا در سال 1399با توجه به فراخوان دولت در خصوص سهامداران، سهام عدالت جهت استفاده از مزایای سهامداری همانند دریافت سود‌، حضور در مجمع‌، خدمات الکترونیک و... را مشروط به ثبت‌نام در سامانه سجام (سامانه جامع اطلاعات مشتریان ) و احراز هویت اعلام نمودند.
ضمن این که ثبت‌نام در سامانه سجام برای هرگونه فعالیت در زمینه بورس الزامی می‌باشد و مالکان سهام عدالت که در بهمن ماه 99روش غیر مستقیم مدیریت سهام را انتخاب کردند، حتماً باید در سامانه سجام ثبت‌نام و جهت دریافت کد بورسی خود اقدام می‌نمودند.

شهرداری نی‌ریز
1- لطفاً هر چه زودترپارک کنار اداره تبلیغات اسلامی را درست کنید.
2- چرا بازسازی تپه شهدا این قدر با تأخیر مواجه است؟
3- نزدیک به دو سال پیش برای خواباندن فیبر نوری خیابانهای 22 بهمن و اطراف شهرک انتظام را کنده‌کاری کرده و فیبر نوری کار گذاشته‌اند. اما هنوز ترمیم و لکه‌گیری نشده است. تا زمستان نشده، لطفاً اقدام کنید.
4- چرا بعضی تاکسیها مسافر بدون ماسک سوار می‌کنند؟ من چند روز پیش در تاکسی بودم و یک خانم بدون ماسک سوار شد. اعتراض کردم؛ آن مسافر با کمال تعجب به جای عذرخواهی گفت اگر به شما سخت می‌گذرد، پیاده شوید. راننده هم بی‌تفاوت بود.
5- چرا به پارک پشت مسجد امام خمینی رسیدگی نمی‌کنید؟ آنجا نور ندارد و همه وسایل بازی فرسوده شده‌اند. درختانش هم بی آب هستند.
6- لطفاً فکری به حال خیابان گلشن تا مسجد امام خمینی و اجاق امام حسین و میدان دانشجو کنید. پر از مراکز جمع‌آوری ضایعات و فروش حیوانات خانگی شده. از زباله و بوی بد و سر و صدا آسایش نداریم. اینها باید از شهر خارج شوند.
7- فکری به حال پیاده‌روهای فاز 2 کنید. ما دو سال است که پیگیر هستیم؛ اما می‌گویند بودجه نداریم.

پاسخ شهرداری نی‌ریز:
با احترام، در پاسخ به سؤالات آن هفته‌نامه محترم، پاسخهای زیر از مدیران واحدهای شهرداری اخذ و عیناً ارسال می‌گردد.
در ضمن یادآوری می‌شود سامانه ۱۳۷ شهرداری نی‌ریز از سالها پیش با هدف ایجاد زمینه مشارکت شهروندان در مدیریت شهری و هدایت و رفع مشکلات و معضلات شهری از طریق مدیریت غیر‌مستقیم مردم در شهر و دریافت دیدگاه‌ها و نقطه نظرات شهروندان با رویکرد خدمات‌رسانی مطلوبتر به شهروندان راه‌اندازی شده است.
این سامانه به لحاظ ماهیتی جزو سامانه‌های خدماتی است که به عنوان پل ارتباطی بین شهروندان و مدیران شهری و با انتقال مسائل و مشکلات به واحدهای اجرایی شهرداری موجب وحدت رویه کاری در شهر و تسریع در حل مشکلات می‌گردد.
در همین راستا فرآیندهای کاری در این سامانه به نحوی طراحی و برنامه‌ریزی شده است که در کوتاه‌ترین زمان درخواستهای شهری به حق شهروندان نی‌ریزی در حد ممکن اجابت و مشکلات روزمره ایشان مرتفع می‌گردد.
در پایان از همه همشهریان عزیزمان تقاضامندیم تمامی‌نقطه نظرات، انتقادات، پیشنهادات، مشکلات و سؤالات خود را از طریق این سامانه باما در میان بگذارند.

مسئول محترم واحد عمران، آقای پیوندی
1- باسلام خدمت شهروند محترم، عملیات اجرایی پارک یادشده درسال 99 شروع گردید و در سال جاری  به تناسب بودجه اجرایی می‌گردد.
2- شهروند محترم! چون عملیات عمرانی هزینه زیادی برای شهرداری دارد و نمی‌تواند همه پروژه‌ها رایکساله به اتمام برساند، هر سال بودجه‌ای را جهت ساخت پروژه تپه نورالشهدا اختصاص داده و اجرایی می‌گردد. الان هم عملیات عمرانی درحال اجرا می‌باشد.
3- شهروند محترم! توسعه شبکه فیبر نوری توسط اداره محترم مخابرات انجام شده و ترمیم مسیر حفاری بر عهده اداره یاد شده می‌باشد.
7- شهروند محترم! پیاده‌روهای فاز دو در بودجه سال جاری قرار ندارند. در بودجه امسال تنها بهسازی و نوسازی پیاده‌رو خیابان امام مهدی قرار داشته که هم‌اکنون نیز در حال اجرا می باشد.
امیدواریم شهروندان محترم با پرداخت به موقع عوارض خود، ما را در اجرای هرچه بهتر برنامه‌های عمرانی همراهی کنند.

معاونت محترم خدمات شهری، آقای حاجی‌محمدی
4- ضمن عذرخواهی از شهروند محترم، به اطلاع می‌رساند با عنایت به مصوبه ستاد کرونای شهرستان، تاکسیها نباید به مسافران بدون ماسک خدمات دهند و این موضوع به صورت مکرر توسط سازمان حمل و نقل درون شهری شهرداری به رانندگان ابلاغ گردیده است. بدین وسیله از همه همشهریان عزیز که با سعه صدر همیشه یاری‌گر ما بوده‌اند تقاضامندیم در صورت مشاهده هر گونه تخلف، با یادداشت کردن کد تاکسی که به روی شیشه‌های جلو و عقب آن نصب شده است و تماس با شماره تلفن ۱۳۷، ما را در ارائه هرچه بهتر خدمات و داشتن شهری منظم یاری فرمایند.
6- ضمن تشکر از شهروند محترم، به اطلاع می‌رساند شهرداری نی‌ریز پس از اخذ مجوز از مراجع قضایی در ابتدای سال گذشته با همکاری نیروی محترم انتظامی اقدام به پلمب کلیه واحدهای صنفی خرید ضایعات در محدوده شهر نمود که پس از چندین ماه، به دستور دادستان محترم وقت بازگشایی و فعالیت خود را از سر گرفتند. لازم به ذکر است اخیراً شهرداری نی‌ریز در معیت اداره‌های محترم صنعت معدن و تجارت، اتاق بازرگانی و تعزیرات حکومتی، اقدام به شناسایی آنها کرده و اخطارهای لازم نیز به متصدیان آن داده شده است. پس از هماهنگی با دادستان محترم، از فعالیت آنها در محدوده مسکونی جلوگیری می‌شود.

مسئول محترم واحد تأسیسات، آقای کارآزما
پاسخ قسمت اول سؤال شماره پنج:
شهروند محترم! با توجه به محدودیتهای موجود در وضعیت بیماری منحوس کوید ۱۹، روشنایی پارکها با دستورات ستاد کرونا خاموش یا روشن می‌شوند. اما با این حال بازدید از وضعیت روشنایی پارک مذکور در دستور کار قرار گرفت.

مسئول محترم واحد زیباسازی، آقای خالقی
پاسخ قسمت دوم سؤال شماره پنج:
موضوع حضرتعالی در دستور کار قرار گرفت، هم چنین به اطلاع شما شهروند محترم می‌رساند کلیه وسایل بازی در پارکهای سطح شهر به طور متوالی بازدید و تعمیر می‌شوند.

مسئول محترم واحد فضای سبز، آقای ساوه‌ای
قسمت آخر سؤال شماره پنج:
با سلام، شهروند گرامی! پارک واقع در خیابان امام خمینی هر هفته دوشنبه‌ها به صورت منظم آبیاری می‌گردد و در صورت تعطیلی رسمی در این روز، آبیاری آنجا به روز قبل یا بعد موکول می‌شود.

بخشداری پشتکوه 
حدود 5 هفته است که زباله‌های روستای بهویه جمع‌آوری نشده وشورای روستا جوابگو نیست.

پاسخ بخشداری پشتکوه:
با سلام ، احتراماً ضمن تشکر از رسالت خطیر نی‌ریزان فارس در انعکاس نظرات و مشکلات مردم، در پاسخ به پرسش یکی از اهالی محترم روستای بهویه به اطلاع می‌رساند اگر احیاناً قصوری در جمع‌آوری زباله روستا صورت گرفته، قبل از اعلام به هفته‌نامه نی‌ریزان از طرف احدی از ساکنان روستا، به بخشداری اطلاع داده نشده است. درخواست ما از همه مردم بخش این است که در صورت مشاهده‌ هر گونه مشکل، ابتدا بخشداری را در جریان بگذارند. ضمن این که زباله‌های روستای بهویه جمع‌آوری شده و تأکید شده به صورت منظم انجام شود.

دانشگاه آزاد
چرا هنوز حقوق شهریور ماه کارکنان را به حساب نریخته‌اید؟ حد اقل این حقوقی را که سر و ته آن را زده‌اید، به موقع بپردازید.

پاسخ دانشگاه آزاد:
با سلام، اسناد حقوق شهریور ماه، روز چهارشنبه ۷ مهرماه به بانک ملی ارائه و عصر همان روز واریز شد.

تبلیغات اسلامی
چرا نماز جمعه شهر مشکان تعطیل است؟

پاسخ تبلیغات اسلامی:
با سلام و تشکر از پیگیری سؤالات مردمی، طبق اطلاعات واصله، شورای سیاستگذاری نمازجمعه ابلاغ نموده که در شهرهای فاقد امام‌جمعه‌، نمازجمعه تحت عنوان امام‌جمعه موقت برگزار نشود و چون شهر مشکان امام جمعه ندارد، امکان برگزاری نمازجمعه فراهم نشده است. البته قابل ذکر است که سؤال مربوط به نمایندگی شورای سیاستگذاری نمازجمعه استان فارس است و باید ازآن طریق پیگیری شود.

امور آبفا
1- طرح فاضلاب نی‌ریز به صورت نیمه‌تمام مانده و در بیرون شهر راه عبور و مرور کشاورزان را تخریب کرده است. همه کانالها و مندیل‌ها فروکش کرده و کشاورزان و باغداران را دچار آسیب کرده و جلوی تردد آنها را گرفته است. لطفاً ترتیبی دهید تا حداقل راه بین مزارع زیر‌سازی شود.

2- لطفاً به بنگاه املاک ... تذکر دهید یا جریمه‌اش کنید. صبح ساعت ۵ آفتاب نزده باز می‌کند و آن چنان داخل پیاده‌رو را آبپاشی می‌کند، انگار سبزی فروشی یا میدان چوب بازی است. روزها هم کلاً کارش آبپاشی جلوی مغازه است؛ اصلاً درک نمی‌کند که مردم آب خوردن ندارند.

پاسخ امور آبفا:
ضمن عرض سلام خدمت انتقاد کننده محترم، طرح فاضلاب شهر نی‌ریز با توجه به اعتبارات تخصیص یافته در حال پیگیری می‌باشد و در قسمتهایی از شهر که شبکه جمع‌آوری اجرا نشده است، با توجه به میزان اعتبارات تخصیص یافته در برنامه کاری آبفا استان فارس و شهرستان نی‌ریز قرار دارد. در رابطه با خط انتقال که بیرون از شهر واقع شده و هم‌اکنون در نقاطی از مسیر نشستهایی دیده می‌شود، به محض شروع به کار پیمانکار ساخت تصفیه‌خانه فاضلاب که در آینده نزدیک آغاز خواهد گردید، نسبت به تسطیح مسیر خط انتقال نیز اقدام خواهد شد.
2- به ملک مورد نظر تذکر لازم داده شد و در صورت تکرار، برابر مقررات رفتار خواهد شد.

هلال احمر - منابع طبیعی
چرا برای خاموش کردن آتش‌سوزی مراتع از نیروهای کار بلد استفاده نمی‌کنید؟ اگر برای این بچه‌های ناشی که همه سوار بالگرد شدند اتفاقی می‌افتاد، چه کسی پاسخگو بود؟

پاسخ هلال احمر:
با سلام و وقت بخیر، نیرو‌های اعزامی از ابتدای سال در اداره منابع طبیعی تیم‌بندی شده‌اند و آموزشهای لازم و ضروری را طی کرده‌اند‌.
همشهریان عزیز و علاقه‌مند به حضور در عملیات امدادی می‌توانند با مراجعه به اداره منابع طبیعی و جمعیت هلال‌احمر در تیم امدادی ثبت‌نام کنند.

پاسخ منابع طبیعی:
با نام و یاد خدا و عرض سلام و وقت بخیر خدمت مخاطبین محترم هفته نامه بسیار خوب نی‌ریزان فارس، در پاسخ به سؤال مطرح شده از سوی مخاطبان این هفته‌نامه، به عرض می‌رسانم که در خصوص مهار آتش مراتع و جنگلها، غالباً از نیروهای شاغل در منابع طبیعی که کاملاً آموزش دیده و آشنا به مهار آتش هستند و نیروهای خدوم جمعیت هلال‌احمر که آن عزیزان هم آموزشهای لازم را دیده‌اند، استفاده می‌شود. در آتشهای گسترده که نیازمند یک همیاری و همکاری بزرگ است، از افراد فعال در هنگ امداد، همیاران و مروجان طبیعت، نیروهای بسیج، دامداران آشنا به محل و بعضاً طبیعت دوستان استفاده شده که این گروه‌ها هم همگی آموزشهای اولیه را در کارگاه‌های سالیانه‌ای که از سوی منابع طبیعی برگزار می‌شود، دیده‌اند.

استفاده از واژه ناشی درخور این عزیزان نبوده و نیست. شایان ذکر است که منابع طبیعی هر ساله تعدادی بیمه بی‌نام را بابت حوادث غیرمترقبه و پیش‌بینی نشده تهیه می‌کند تا خدای ناکرده در صورت لزوم استفاده کند.
*****
همچنین در پاسخ به سؤال شهروند محترم که در شماره قبل به چاپ رسید، متن زیر ارسال می‌شود:
در ابتدا باید به عرض برسانیم اطلاق کلمه احداث آتش‌بر به جای مسیر دسترسی اشتباه است؛ از چند جهت ۱- احداث و اجرای آتش‌بر، همه از محل اعتبارات دولتی است. ۲- آتش‌بر به صورت متصل نبوده و منقطع می‌باشد؛ با طول و عرضهای متفاوت. ۳- آتش‌بر به درخواست مرتعداران و در قالب تهیه طرح مصوب اجرا می‌گردد و...

در خصوص تقاضای چند نفر از مالکان ارتفاعات دارگ‌، برکه احمدشاه و دور قلات، به استحضار می‌رساند: 
1- احداث مسیر در اراضی ملی به اراضی دارای اسناد رسمی امکانپذیر است که متأسفانه اسناد به روز و رسمی موجود نیست. ۲- پوشش مرتعی خوب مسیر مورد درخواست ۳- تجربه‌های قبلی در بعضی شهرستانهای استان که احداث مسیرهای طولانی باعث افزایش تخریب و تصرفات شده است. ضمن این که همان گونه که مستحضرید، کلیه واگذاری‌ها در سطح شهرستان باید از فیلتر کمیته تخصصی و فنی اداره کل عبور کرده و موافقت نهایی باید با نظر کارشناسی این اعضا به شهرستان ابلاغ گردد که تاکنون به رغم مکاتبات متعدد و بازدیدهای صورت پذیرفته، هیچ نظر و نتیجه مثبتی دریافت نشده است.

درمانگاه تأمین اجتماعی
چرا نوبت‌دهی دندانپزشکی این قدر سخت است و دکتر عصب‌کشی انجام نمی‌دهد؟ چرا دکتر دندانپزشک اضافه نمی‌کنید؟ ما که بیمه می‌پردازیم، نباید آواره شهرهای دیگر شویم.

پاسخ درمانگاه تأمین اجتماعی:
با سلام، با توجه به گستردگی شهرستان و حجم مراجعات، طبیعتاً نوبت‌دهی کمی مشکل می‌شود. ولی با این تفاسیر، با عنایت به همکاری دندانپزشک محترم، معاینه و ویزیت اولیه بدون نوبت قبلی امکان‌پذیر است. عصب‌کشی در تعهدات سازمان نمی‌باشد.

سامانه نوبت‌دهی:
ستاره ۴ ستاره ۱۴۲۰ ستاره ۷۱ مربع
خطوط تلفن:
۵۳۸۴۱۰۹۱
۵۳۸۴۱۰۹۲
۵۳۸۳۱۰۰۶

جهاد کشاورزی
1- در مورد خبر خرید و فروش زمین کشاورزی تنها با مجوز جهاد، باید بگویم وقتی این زمینها را دولت به ما واگذار کرد و ۴۰ سال روی آن زحمت کشیدیم و زندگیمان را گذاشتیم، مسئولان کجا بودند بیایند اظهار نظر کنند؟ وقتی ده‌ها هکتار باغهای بادام و انار ما خشک شد، جهاد کجا بود بیاید چاره‌ای پیدا کند؟ وقتی در خشکسالی تا خانه بالای سرشان را فروختند و خرج چاه کردند چه؟حالا که زمینها کمی قیمتی شده، سر وکله‌شان پیدا شده و نقشه عوض می‌کنند. یک مرتبه می‌بینی باغی که ۳۰سالش است، نصفش اصلاً جزو زمین نیست. چطور تا حالا بود؛ حالا نیست؟

2- اگر خرید و فروش زمینهای تاجویه غیر قانونی است، پس چرا ده سال پیش خرید‌ها را قانونی دانستید و گروه مشاع 6 نفره را بدون اطلاع مالکان و این که امضا کنند، به گروه مشاع 24 نفره تغییر دادید؟ البته این سؤال را من هر جا و حتی در دادگاه از وکیل شما می‌پرسم، نمی‌تواند جواب دهد. 

آن زمان بدون دلیل چهار هکتار از زمین ما را ضایع کردند و هر جا حقمان را خواستیم، جواب ندادید و می‌گویید زمان ریاست شما نبوده است. 

پاسخ جهاد کشاورزی:
بهره‌برداران عزیز می‌توانند درخواستها، شکایات و انتقادات از مجموعه سازمان جهاد کشاورزی و ادارات کل تابعه را از طریق شماره تلفنهای 32172411 و 32251702 اعلام و یا به شماره نمابر 32250705 ارسال نمایند.

نی‌ریزان فارس
برای هفته‌نامه نی‌ریزان فارس و مسئول نقد نوشت آن متأسفم که در برابر یک سریال واقعی مثل گاندو که مردم را بیدار کرد به شدت جبهه می‌گیرد و تمام تلاشش را می‌کند تا سریال را با نقص فراوان نشان دهد.
ولی برای سریالهای پر از نقص و بعضاً ضد ارزش نمایش خانگی این گونه جامه پاره می‌کند. دولت تدبیر و امیدتان دیگر فرو ریخت؛ منصف باشید.

نی‌ریزان فارس؛ با سلام و درود فراوان.
با تشکر از شما منتقد گرامی!
نقدنوشت هدفش نشان دادن محاسن، ایرادات و بعضاً نواقص سریالها، فیلم‌های ایرانی و نمایش خانگی می‌باشد. اینگونه نبوده که تنها پیکان انتقاد را به سوی سریال «گاندو» گرفته و مابقی سریالها را فاخر و برجسته بدانیم. همین چند شماره پیش در خصوص سریال «ملگه گدایان» و پیش از آن سریال «دل» نقد تندی نوشته شد که غالباً هر دو سریال فاقد فیلمنامه درست و حسابی بودند. اما در مورد گاندو کاملاً نقد فنی ارائه شد و تنها به آنچه که باعث اعتراض مردم کازرون در فارس گردید و اشتباه در انتخاب نام کاراتر فیلم رخ داده بود پرداخته شد و نقد کلیت سریال انجام نگرفت. هر چند این سریال همچون بسیاری از فیلم‌ها و سریالهای ایرانی از ضعف فیلمنامه و واقعیت همراه با انصاف رنج می‌برد.

 ادارات، سازمانها و نهادهایی که در این شماره به سؤالات و انتقادات مردمی پاسخ نداده‌اند:
- نماینده مجلس
نظر شما
حروفي را كه در تصوير مي‌بينيد عينا در فيلد مقابلش وارد كنيد
پربازدیدها