تعداد بازدید: ۹۷۴
کد خبر: ۱۰۲۷۲
تاریخ انتشار: ۱۲ مرداد ۱۴۰۰ - ۱۲:۴۹ - 2021 03 August
مربی پیشکسوت کشتی نی‌ریز پس از سالها دوری از این ورزش به روی تشک بازگشت.
محمدجواد مبین علت بازگشت خود به کشتی و قرار گرفتن در جمع کشتی‌گیران جوان را درخواست دیگر پیشکسوتان و شهرام مختاری رئیس اداره ورزش و جوانان شهرستان و همچنین اصغر ماهوتی رئیس هیئت کشتی نی‌ریز عنوان می‌کند و می‌گوید: با توجه به اینکه به سن بازنشستگی رسیده‌ام، اما طی جلسه‌ای که با آنها داشتم قرار بر این شد تا دوباره به مربیگری و آموزش تیم‌های پایه بپردازم.

او پس از بازگشت خود به کشتی گفت: شهرستان نی‌ریز از دیرباز مهد کشتی استان می‌باشد و قهرمانان زیادی در رده‌های مختلف به استان و کشور معرفی کرده و با توجه به اینکه بنده علاقه خاصی به این ورزش دارم و حدود چهل سال است که در کشتی نی ریزفعالیت داشتم، امیدوارم بتوانم با حمایت اداره ورزش وجوانان و هیئت کشتی این تجربیات چندین ساله را در اختیار کشتی‌گیران شهرستان قرار دهم.

محمدجواد مبین که متولد 1339 است و شغل آزاد دارد، ورزش کشتی را از سال 1356 و در خانه کشتی ضیغمی زیر نظر مربی خود کهن شروع کرد و از سال 1362 در سالن والفجر به حرفه مربیگری روی آورد.

این پیشکسوت کشتی نی‌ریز کلاس‌ها و دوره مربیگری را زیر نظر اساتید خود زرفشانی، دلیریان، ملاقاسمی، سیدعباسی و قاسمی گذراند و دارای مدرک مربیگری نیز می باشد.

محمدجواد مبین با تیمهای نونهالان، نوجوانان و جوانان نی‌ریز به عنوان مربی مقام اول استان را به دست آورده و به جز کسب این عناوین، مقامهای زیادی نیز توسط شاگردان او از جمله شهید امرالله نژاد کودکی، سعید قلمداد، حمید رفعتی، مرحوم مرتضی اکتسابی، علی اکبرمبین و محسن صفی به دست آمده است.

شنیده‌ها حاکی از آن است که هیئت کشتی به دنبال بازگشت عین‌اله زارع می‌باشد که 2 سال پیش به طور ناگهانی از این هیئت جدا شد. ظاهراً موافقت اولیه او برای حضور دوباره در عرصه مربیگری این رشته گرفته شده است.

حال باید منتظر درخشش قدرتمند کشتی با بازگشت مربیان نامدار نی‌ریزی بود.

نظر شما
حروفي را كه در تصوير مي‌بينيد عينا در فيلد مقابلش وارد كنيد
پربازدیدها