تعداد بازدید: ۴۰۵
کد خبر: ۱۰۱۷۹
تاریخ انتشار: ۲۸ تير ۱۴۰۰ - ۱۹:۰۲ - 2021 19 July
در دومین جلسه شورای فرهنگ عمومی شهرستان نی‌ریز، بزرگداشت دهه ولایت و هفته نماز جمعه در دستور کار قرار گرفت.
به گزارش روابط عمومی اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی نی‌ریز، در این جلسه که چهارشنبه 23 تیرماه در مصلای نماز جمعه تشکیل شد، اجرای برنامه‌های بنیاد غدیر شهرستان و برنامه‌ریزی هفته بزرگداشت نماز‌جمعه در دستور کار شورا قرار گرفت.

فرماندار و نایب رئیس شورای فرهنگ عمومی نی‌ریز، با تأکید بر بزرگداشت عید غدیر به عنوان بزرگترین عید شیعه، از اعضا خواست تا در دهه ولایت برنامه‌های شاد و جذاب فرهنگی را در فضای مجازی به صورت پر رنگتر، شکوهمند و زیبا برگزار کنند. 

مراد هدایت گفت: «باید تلاش کنیم فراخوان در یک مکان و به شکل تجمعی نباشد. باید همه حسینه‌ها و مکانهای مذهبی فعال باشند تا آلودگی ایجاد نشود. همچنین دعای عرفه، نماز عید قربان و سایر برنامه‌ها به صورت محدود و در فضای باز و با رعایت دستورالعملهای بهداشتی برگزار شود.»

عبدالحسین برزگر رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی نی‌ریز و دبیر شورا نیز گفت: «ما باید در طرح‌ها و برنامه‌های این دهه، امیر‌المومنین(ع) را به عنوان اسوه و الگوی حسنه معرفی کنیم. هرچند امسال به دلیل بیماری کرونا امکان اجرای برنامه‌های جمعی وجود ندارد، اما می‌توانیم از ظرفیت فضای مجازی برای نشر و تولید محتوا بهره‌مند شویم.»

در ادامه سایر اعضا با تصمیم گرفتند مراسم و مناسبتهای اعیاد قربان تا غدیر با رعایت دستورالعملهای بهداشتی توسط بنیاد غدیر شهرستان به عنوان دبیر دهه ولایت هماهنگ و برنامه‌ریزی شود. همچنین مراسم بزرگداشت روز عرفه و اقامه نماز عید قربان در محل مصلای نماز جمعه و سایر مکانها به صورت پراکنده و نه تجمعی اجرا و توسط شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی نظارت گردد.

نظر شما
حروفي را كه در تصوير مي‌بينيد عينا در فيلد مقابلش وارد كنيد
پربازدیدها