تعداد بازدید: ۵۷۸
کد خبر: ۱۰۰۰۲
تاریخ انتشار: ۲۸ خرداد ۱۴۰۰ - ۱۹:۰۹ - 2021 18 June
نکاتی که رانندگان در شب باید رعایت کنند
بخش مکانیک خودرو هنرستان فنی شهید دکتر باهنر نی ریز

رانندگی در شب چالش‌های متفاوتی نسبت به رانندگی در روز ایجاد می‌کند. با توجه به اینکه اکثر حوادث رانندگی پس از غروب آفتاب رخ می‌دهند، در این مقاله قصد داریم تاکتیک‌هایی به شما آموزش دهیم تا با رعایت آنها خطر رانندگی در شب را کاهش دهید.     

١- قبل از اینکه وارد جاده شوید از کارکرد درست تمام چراغهای بیرونی خودرو مطمئن شوید. همچنین در صورت کثیف بودن شیشه‌ها و قاب چراغها آنها را تمیز کنید.           

٢-هنگامی که هوا مه‌آلود است از نور بالا استفاده نکنید، زیرا دید شما را کاهش داده و ممکن است دید دیگر رانندگان رانیز موقتاً کور کند.      
                        
٣-هیچ وقت نور بالای خود را به سمت اتومبیل دیگری که خود نور بالا زده است نتابانید زیرا در دید آنها و دیگر رانندگان تأثیر منفی می‌گذارد.             
                   
٤- آیینه دید عقب خود را طوری تنظیم کنید که نور چراغ خودروهای دیگر در آن انعکاس پیدا نکند. آیینه بیشتر خودروها دو حالت دید در شب و روز را دارد که به راحتی می‌توانید برای کاهش انعکاس نور، آن را در حالت مربوطه تنظیم کنید.     
                                        
٥- هنگام رانندگی در شب چراغهای داخل خودرو را روشن نکنید. اگر نیاز به خواندن نقشه دارید، بهتر است در کنار جاده توقف کنید.           
                              
٦- چشم خود را مدام حرکت دهید تا درخشش نور در بالای تپه، پیچ‌های جاده و تقاطع‌ها را ببینید، زیرا این نورها ممکن است نور چراغ خودروهای دیگر باشد.       

٧- به منظور جلوگیری از تصادف، فاصله خود را با اتومبیل جلویی بیشتر کنید، تا راحت‌تر متوجه خطرات بالقوه شده و در صورت بروز حادثه زمان بیشتری برای واکنش داشته باشید. 
                                                             
٨- رانندگی در شب مستلزم تمرکز زیادی است که ممکن است خسته کننده باشد. برای اجتناب از خستگی، مکرراً به چشمهای خود استراحت دهید تا انرژی از دست رفته را جبران کند.   

٩- قبل از رانندگی در شب از خوردن داروهای خواب‌آور خودداری کنید. خوردن دو فنجان قهوه تا ١ ساعت  می تواند جلوی خواب را بگیرد.


نظر شما
حروفي را كه در تصوير مي‌بينيد عينا در فيلد مقابلش وارد كنيد
پربازدیدها