تعداد بازدید: ۱۲۵
کد خبر: ۲۰۲۴۲
تاریخ انتشار: ۱۱ خرداد ۱۴۰۳ - ۱۶:۲۶ - 2024 31 May
سرهنگ سیدمصطفی مرتضوی اظهار کرد: مجرمان سایبری با ارسال پیامکی دارای محتوای «حکم توقیف خودروی شما در سامانه ابلاغیه الکترونیکی ثبت شد» از شهروندان می‌خواهند وارد سایتی به نام ابلاغیه الکترونیکی که برای آن‌ها ارسال می‌کنند یا آدرس اینترنتی جعلی شوند.

رئیس پلیس فتای فرمانده انتظامی استان اصفهان گفت: مجرمان سایبری با ارسال پیامک برای مالکان خودرو، آن‌ها را به سایت‌ها و درگاه‌های بدون مجوز و جعلی هدایت و اقدام به برداشت از حساب شهروندان می‌کنند.

به گزارش ایمنا، سرهنگ سیدمصطفی مرتضوی اظهار کرد: مجرمان سایبری با ارسال پیامکی دارای محتوای «حکم توقیف خودروی شما در سامانه ابلاغیه الکترونیکی ثبت شد» از شهروندان می‌خواهند وارد سایتی به نام ابلاغیه الکترونیکی که برای آن‌ها ارسال می‌کنند یا آدرس اینترنتی جعلی شوند.

وی افزود: این سایت جعلی به شکل سامانه خدمات الکترونیک قضائی شبیه‌سازی‌شده است و ابتدا جهت ورود به سایت کد ملی را از کاربر دریافت می‌کند. سایت جعلی مذکور از کاربر می‌خواهد فیلترشکن تلفن همراه خود را روشن و بابت هزینه اطلاع‌رسانی از طریق درگاه بانکی مبلغ ۲۰ هزار ریال به‌حساب آن‌ها واریز کند، اما با ورود کاربر به این درگاه جعلی، اطلاعات کارت بانکی وی به سرقت می‌رود و نسبت به برداشت از حساب او توسط افراد سودجو و کلاهبردار اقدام می‌شود.

رئیس پلیس فتای فرمانده انتظامی استان اصفهان تصریح کرد: برای دسترسی به سایت‌ها و سامانه‌های دولتی نیازی به فعال بودن فیلترشکن نیست و سایت‌ها و سامانه‌هایی که برای دسترسی درخواست فعال سازی فیلترشکن را می‌کنند جعلی بوده و از سوی مجرمان سایبری طراحی شده است.

نظر شما
حروفي را كه در تصوير مي‌بينيد عينا در فيلد مقابلش وارد كنيد
پربازدیدها